A bitcoin legutóbb akkor kapott nagy hírverést, amikor az árfolyam óriási esést követően a 30 000 dolláros szintet is áttörte – lefelé. Néhány nappal később újra elkezdett felfelé kúszni az árfolyam, egy hónappal később pedig már a 49 000 dolláros szintet is sikerült átlépni, majd szeptember első harmadában 52 691 dollárig ugrott az árfolyam, aztán némi korrekcióra került sor. Október eleje óta fokozatosan elkezdte megközelíteni a történelmi csúcsot az árfolyam, ám ennek átlépésére még csak most került sor, ugyanis 66 000 dollár felett is járt a BTC, hírünk írásakor 66 283 dollár volt a csúcs.
Az emelkedés mögött általános jó piaci hangulat lehet, amit az is emel, hogy éppen a minap vált elérhetővé az első olyan ETF, ami leköveti a BTC árfolyamát, de nem valós időben és tökéletesen pontosan, ugyanis a határidős szerződések árfolyamához igazítják – itt lényegében egy tőzsdén kereskedhető befektetési alapról van szó.
A BTC körüli pozitív hangulatot az is fokozta, hogy a Twitter immár hivatalosan is elérhetővé tette a BTC alapú tartalomgyártó-támogatást, vagyis Bitcoinban is adhatunk „borravalót”, illetve „támogatást” az általunk erre érdemesnek ítélt tartalomgyártóknak.
A BTC szárnyalása a befektetők és a kriptovalutával spekulálók számára kétségkívül jó hír, valamint azoknak is, akik ugyan nem BTC-vel, de egyéb kriptovalutákkal kereskednek, illetve rendelkeznek, ugyanis ezek árfolyama is követni fogja a BTC árfolyamának emelkedését. Hogy az újbóli szárnyalás mit okoz majd például a videokártyák szegmensében? Valószínűleg újabb drágulásokat, még nehezebben elérhető modelleket, ahogy az a korábbi hasonló hullámoknál már tapasztalható volt.