Shop menü

ASZTALON IS TÁMOGATJA MÁR A VIDEOCHATET A WHATSAPP

Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
Asztalon is támogatja már a videochatet a WhatsApp

A WhatsApp a világ legnagyobb felhasználói táborral rendelkező csevegőplatformja, és bár az üzenetküldésben megkérdőjelezhetetlenül az élen jár, azért a videós és a hangalapú kapcsolattartásban lenne még hová fejlődnie. Például a személyi számítógépek támogatására eddig kellett várni.

Sokan fogják üdvözölni, hogy a WhatsApp már asztali gépek, notebookok esetében is lehetőséget nyújt majd arra, hogy hívásokat indíthassanak és fogadhassanak a felhasználók, akár videós összeköttetéssel együtt. Az elmúlt évben a koronavírus-járvány miatt nagyon sokan erősítettek rohamléptekkel a videohívásokban, a WhatsAppnál viszont nem siették el ezt a dolgot.

Galéria megnyitása

A Facebook irányítása alá tartozó szolgáltatásnál a kliensalkalmazást telepíteni kell majd ahhoz, hogy lehessen használni a videohívások bonyolítására a WhatsAppot. Ez pedig azt jelenti, hogy bár már van asztali szupportja ennek a lehetőségnek, arra továbbra sem lesz módja az embereknek, hogy a böngészőn keresztül elérhető felületet használják erre. Mindenképpen telepíteni kell a hívások bonyolításához a szolgáltatás saját programját.

Sajnos az sem mindegy a WhatsAppnak, hogy milyen operációs rendszer fut az adott készüléken. Ahhoz, hogy a hangos és videós kapcsolatteremtés gond nélkül menjen személyi számítógépekről, legalább a Windows 10 64 bites kiadásának az 1903-as kiadására van szükség, vagy az Apple gépeinél a macOS 10.13-ra.

Egyelőre még csak a személyes beszélgetések mennek majd személyi számítógépes környezetben, de a tervek között már szerepel a csoportos csevegéseknek a támogatása is. A jövőben ezt a funkciót ki fogják terjeszteni a fejlesztők. És fontos azt elmondani, hogy a WhatsApp biztosítani fogja majd a végponttól végpontig terjedő titkosítást is természetesen. Így illetéktelenekhez semmilyen információ nem juthat ki a szolgáltatásból.

A hívások külön ablakban fognak megjelenni, és lehet ennek a tájolása álló vagy fekvő is, beállítástól függően. Azt is elmondta a WhatsApp, hogy a hívás ablaka alapértelmezetten mindig felül lesz, így gond nélkül lehet majd más munkát is végezni a számítógépen, miközben a partnerét is tudja figyelni az ember. Ez nagyon jól jöhet például munka mellett, de akár videózhat is az ember online társaság mellett.

Újítása még az elmúlt napokból a WhatsAppnak, hogy mobilon a videók küldése és posztolása előtt lehetőség lesz a felvételeket elnémítani. Ugyanott tudja majd ezt megtenni az ember, ahol vágni is lehet a felvételeket az alkalmazáson belül. A némításra egy egyszerűen kezelhető gomb lett bevetve.

Galéria megnyitása

Az elnémított videók esetében egyáltalán nem lesz a felvétel alatt hang, így nem fog kellemetlen helyzetbe kerülni az ember azért, mert adott esetben valami oda nem illőt mond, vagy problémás zaj szivárog be a háttérből.

Ez utóbbi fejlesztés az Android felhasználók számára lesz elsőként elérhető, az iOS esetében csak később lehet rá számítani.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére