A Xiaomi egy ideje már újra próbál a táblagépei révén is egyre több felhasználót elérni. A magyar boltokban landoló Pad 7 modellek sokkal többet nyújtanak, mint amire egy átlag vásárlónak szüksége lehet. Viszont éppen ezért nem is filléres megoldásokról beszélhetünk ezúttal, az olcsó tabletek már inkább a Redmi márkanév alatt futnak a cégnél.
A Pad 7 és Pad 7 Pro modellek Kínában tavaly mutatkoztak be, de csak idén léptek a nemzetközi porondra. Ezek az eszközök ugyanarra az alapra épülnek, de mégis sok a különbség közöttük. A Pad 7 Pro egy nagyobb teljesítményre képes, felsőkategóriás lapkát kapott, valamint a kamerarendszere is jobb lett. Még tölteni is gyorsabban lehet, de ezek miatt elég nagy a feléra is, a Pad 7 így sokak szempontjából bizonyulhat jobb vételnek.
A készülékek 11,2 colos, 12 bites, 144 Hz-es IPS panelt használnak 3200 x 2136 képpontos felbontással. HDR10 és Dolby Vision támogatás is része a csomagoknak. Az Android 15 operációs rendszert biztosítják a gépek, azonnal biztosítják a HyperOS 2 grafikus felhasználói felületet is. A mindössze 6,2 milliméteres táblagépek burkolata alumíniumötvözetből készült, és 500 grammot nyomnak.
Mind a kettő esetben van érintőtoll támogatás, és a remek színvilággal együtt hasznosak lehetnek a készülékek akár grafikus munkára is. A Xiaomi a gépeket igyekszik a produktivitással eladni, kiemeli a cég azt is, hogy lehet billentyűzetet csatlakoztatni a termékekhez, így a dokumentumok kezelése olyan lehet, mintha csak egy PC előtt ülnek az ember. A gombsor lehet tokkal ötvözött, így hordozáskor védheti a gépet, a toll pedig mágnesesen a kerethez „tapasztható”, mikor nincs rá szükség.
A táblagépeknél nem fontos a kamerarendszer általában, de a Pad 7 Pro ebből a szempontból is egészen ütőképes. Van egy 50 MPixeles főkamerája PDAF támogatással, és még egy társkamera is került mellé, de ez már csak a portrémódban segít be. Az előlapi képalkotó 32 megapixeles, így még szelfiknél is lehet rá számítani. A Pad 7 esetén az előlapi képalkotó csak 8 MPixeles, a főkamerája pedig egy régebbi 13 megapixeles szenzorra épül. Videózni mindkét versenyzőnk 4K-ban képes, a Pad 7 Pro még a 60 FPS-t is képes elérni a magas felbontás mellett.
Az olcsóbb táblagép a Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 rendszerchipet kapta meg, míg a társa a Snapdragon 8s Gen 3 lapkát fogta munkára. A Xiaomi Pad 7 8 GB RAM-ot és 128 GB tárhelyet felvonultatva jelent meg itthon, de készül belőle 12 GB memóriát és 256 GB tárhelyet nyújtó változat is. A Pad 7 Pro esetén 8/256 GB-os és 12/512 GB-tal szerelt változatok választhatók. Wi-Fi és Bluetooth mellett NFC is lapul a párosban, mobil hálózati modemes opció azonban nincs.
Noha ezek a gépek már munkára is alkalmasak a cég szerint, azért mégis a szórakozás lehet az első a táblagépeken. Ehhez nemcsak remek képernyőt nyújt a Pad 7 páros, hanem nagyon jó hangzást is. Mind a négy sarokba erőteljes hangszórók kerültek, és van Hi-Res Wireless minősítése is a termékeknek. A Pad 7 Pro rendelkezik egy ujjlenyomat-olvasóval is, és azt már 67 W-tal lehet tölteni, nem 45 W-os teljesítményt támogat, mint a Pad 7. A telep viszont ugyanúgy 8850 mAh-s a szerkezetekben.