A Samsung évek óta szokott FE verziót kiadni a felsőkategóriás mobiljaiból, amik általában kicsit visszafogottabbak, de azért a felsőkategóriás élményt próbálják nyújtani, kedvezőbb áron. Az X200 FE esetén minden paramétert még nem ismerünk, de jelen állás szerint ez nemcsak szerényebb egy hajszálnyit az X200-nál, de még kisebb is.
Az újdonság kapcsán kiemelte a Vivo, hogy csak 6,31 hüvelykes a képátlója, ebből a szempontból a Vivo X200 Pro minire hasonlít, ami az aktuális szériának ugyancsak egy teljesen új tagjaként jelent meg a kínálatban. A megjelentő AMOLED technológiás, 2640 x 1216 képpontos felbontást használ, és 120 Hz-es működésre alkalmas. 100%-ban képes a DCI-P3 színteret lefedni, és 10 bites színmélységet biztosít a specifikáció szerint.
A Funtouch OS 15 grafikus felhasználói felületet kapta meg a Vivo X200 FE, a szoftveres oldal alapját az Android 15 operációs rendszer biztosítja. Itt már nem meglepő módon előtérben van a mesterséges intelligencia, sorolja a cég, hogy milyen MI-alapú opciók állnak itt rendelkezésre. Van egy sor képszerkesztő funkció, fordítással egybekötött videó feliratozás és tolmács, valamint mesterséges intelligenciával meghajtott híváskezelő is.
50 megapixeles szelfiket lehet megörökíteni az okostelefonnal, ha pedig arra lenne szükség, akkor 4K Ultra HD videó is készíthető az előlapon található képalkotóval. Fiatalok és tartalomkészítők egyaránt örömüket lelhetik majd a kiváló frontkamerában.
A Vivo újdonságán ott virít a Zeiss felirat, elvileg alkalmazták a tervezők a T* tükröződésgátló bevonatot. A főkamera 50 MPixeles, 1/1,56 hüvelykes szenzort használ, és F/1.9-es rekesznyílású optikán keresztül tekint a világra. 2 mikronos pixelméretet tud elérni a képpontok összevonásával, és biztosítja a PDAF fókuszálást is. Kisebb méretben, de a zoomolásra alkalmas társkamera is 50 megapixeles szenzort használ, ez optikai stabilizátort is felvonultat, miközben 3-szoros optikai és 6-szoros hibrid zoomot tud elérni. Három kamera van összesen, a harmadik már csak 8 MPixeles szenzorral rendelkezik, és nem meglepő módon az ultraszéles fotós lehetőséget biztosítja.
A MediaTek Dimensity 9300+ rendszerchipet használja az újdonság, tehát nem egy aktuális csúcslapkát vet be a Vivo, de a teljesítményre egészen biztos, hogy nem lehet majd panasz. Érdekes módon jelen állás szerint csak egyetlen változatban lesz elérhető az X200 FE modell a RAM és a tárhely tekintetében. 12 GB-nyi rendszermemóriát vonultat fel 512 GB-nyi tárhellyel karöltve, amit természetesen nem lehet bővíteni.
Hírünk alanya 5G mobil hálózati modemmel lépett a színre, ami a Sub-6 tartományt szolgálja ki NSA és SA környezetben egyaránt. A szerkezet kapcsolati képességeinek listáján szerepel a Wi-Fi 7 és a Bluetooth 5.4 modul is, továbbá van fejlett A-GPS vevő is. Ezekkel pedig még nem ért véget a lajstrom, mert extraként akad a fedélzeten NFC chip, valamint infravörös port is. Dual-SIM-es az X200 FE, és akár eSIM-es változatban is hozzá lehet majd jutni.
Fekete, kék, sárga és rózsaszín változatban is elérhető lesz a masina. IP69 tanúsítvánnyal is rendelkezik a versenyzőnk, ami mindenképpen egy remek hír. Van sztereó hangszóró, és a képernyő mögé rejtett ujjlenyomat-olvasó is az eszköz kelléktárában. A kereten egy USB-C csatlakozó kapott helyet. Csak 186 gramm a mobiltelefon tömege, és 7,99 milliméter vastag, miközben a felülete 150,83 x 71,76 milliméteres.
6500 milliamperórás kapacitású akkumulátorral rendelkezik az X200 FE, ezt a hatalmas kapacitást a kicsi méretben szilícium-karbid technológiával érték el, ami szerencsére egyre nagyobb teret hódít. Kiemelkedően jó üzemidőre lehet számítani, akár még három napig is elmehet a masina visszafogottabb nyomkodás mellett, a töltése pedig így is nagyon gyorsan letudható lesz, hála a 90 W-os eljárásnak.
A Vivo X200 FE árazása egyelőre nem ismert, és az sem derült ki pontosan, hogy mikor fog a boltokba kerülni. Arra számítanak, hogy ez a mobiltelefon megvásárolható lesz idővel Európában is, de most a tajvani hivatalos honlapon bukkant fel.