A CD Projekt Red ezúttal is jó üzleti évet zárt, ami főleg a The Witcher 3 felújított változatának és a Cyberpunk 2077 folyamatos népszerűségének köszönhető. A vállalat a 2022-es üzleti évben 222 millió dollárnak megfelelő bevételt ért el, amin 81 millió dolláros nyereséget realizált. Ez 66%-kal magasabb az egy évvel korábbi adatnál.
A stúdió közölte, hogy a profit több mint felét, mintegy 41 millió dollárt már be is fektette a készülő projektekbe.
De mik ezek a készülő projektek? A CD Projekt Red még tavaly fedte fel útitervét, amiben szerepelt a Cyberpunk 2077 folytatása, az új The Witcher-trilógia elindítása, a The Witcher első részének remake-je, valamint egy teljesen új cím fejlesztése is. Ezen kívül bejelentettek egy The Witcher-spinoffot is Project Sirius munkacímen, amit a Molasses Flood stúdióhoz szerveztek ki. Ez egyfajta single- és multiplayer hibrid lett volna, a múlt idő pedig most már indokolt: a pénzügyi vezető, Piotr Nielubowicz ugyani bejelentette, hogy törölték a projektet, és leírták az ezzel kapcsolatos eddigi kiadásokat.
Mint mondta átgondolták a projekt méretét és piaci lehetőségeket, és arra jutottak, hogy ez így ebben a formában nem lesz megvalósítható. A jövőben eldöntik, hogy újraindítják-e más formában a fejlesztést, vagy inkább valami egészen másba fognak-e bele. "Annak érdekében, hogy innovatívak maradjunk, néha próbálkoznunk kell új, bátornak tűnő dolgokkal. Ugyanakkor meg kell tartanunk az irányítást, hogy a helyes úton maradjunk, főleg egy olyan projekt esetében, ami dizájn szempontjából újdonság számunkra, és amit egy új stúdiónk fejleszt" - mondta Nielubowicz.
De mi a helyzet a The Witcher 4-gyel?
A befektetőknek tartott konferenciahíváson megkérdezték azt is, hogy áll a CD Projekt Red az Unreal Engine 5-re való átállással. Adam Kiciński vezérigazgató szerint jelenleg különböző eszközöket készítenek elő, amik majd a fejlesztéshez kellenek, illetve az Epic segítségével bővítik a motort olyan újdonságokkal, amik a stúdió nyitott világú nagy szerepjátékaihoz szükségesek. Kiciński azt is mondta, hogy egyelőre még tanulják az engine-t, így a fejlesztés nem feltétlenül lesz gyorsabb, mintha a saját motorjukat használták volna, ugyanakkor miután megtanulták, a következő projektek már sokkal gyorsabbak lesznek. Ez a bizonyos első projekt, amit az Unreal Engine 5-re építenek, a Project Polaris lesz. Itt pedig történt egy elszólás:
"A következő projektünk már sokkal simább lesz, ennek megfelelően terveztük meg azt a stratégiát, hogy három nagy Witcher-játékot adunk ki hat éven belül. Ezek közül az első a Polaris lesz, ami a Witcher 4" - erősítette meg véletlenül Kiciński, amit amúgy is sejtettünk, hogy a Project Polaris bizony a The Witcher 4.