Shop menü

ÚJ JÁTÉKOKAT ÉS ÚJ MONITOROKAT IS TÁMOGAT A LEGFRISSEBB GEFORCE DRIVER

És végre javítja a Discord frissítés által okozott hibát is.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Új játékokat és új monitorokat is támogat a legfrissebb GeForce driver

Megérkezett a legfrissebb GeForce driver, ami az 528.49-es verziószámot viseli. Ahogy az lenni szokott, WHQL aláírást és Game Ready minősítést egyaránt kapott a szoftvercsomag, valamint számos új játékhoz kínál optimalizációt. Ezek közül a Company of Heroes 3 kapott nulladik napi optimalizációkat, a Hello Neighbor 2, illetve a PERISH mellé a nulladik napi optimalizációk mellé DLSS támogatás is jár. Az új kiadás a World of Warcraft legújabb frissítését is támogatja, ami Nvidia Reflex támogatást hozott. A dokumentáció szerint a Dead Space, a Dual Universe, a Goat Simulator 3, a Paragon: The Overprime, illetve a Stalcraft esetében optimális beállítások érkeztek a GeForce Experience szoftveren keresztül.

Említést érdemel még az is, hogy ettől a drivertől kezdve immár rendelkezésre áll támogatás a GeForce RTX 40-es sorozatú mobil videokártyát tartalmazó noteszgépekhez, valamint nem kevesebb, mint tíz új G-Sync Compatible monitor támogatása is bekerült a repertoárba. Utóbbiakról az alábbi felsorolás ad képet.

  • AOC PD32M
  • ASUS XG32AQ
  • ASUS XG27AQV
  • IO-Data GCQ271HA
  • Lenovo Y27-30
  • LG 27GR950
  • LG 45GR95QE
  • MSI G321Q
  • ViewSonic VX2781-2K-Pro/2
  • ViewSonic VX2781-4K-Pro

A szoftvercsomag természetesen hibajavításokkal is rendelkezik, ám ezúttal nem sok, mindössze három korábbi hibajelenségre érkezett gyógyír. Érdekesség, hogy ez a driver választ ad a korábbi hírünkben feltett kérdésekre, vagyis az új driverrel karöltve érkezik a javítás a Discord hibájára.

A kijavított hibák listája:

  • Adobe Bridge alatt stabilitással kapcsolatos problémák jelentkeztek az 528.02-es driver mellett (3957846)
  • Az Intel platformoknál letiltásra került a Resizable BAR támogatás Hitman 3 alatt (3956209)
  • A Discord frissítése a GPU VRAM órajelek esetében csökkenést okozott (P2 szint) (3960028)

Ismert, de még kijavításra váró hibák listája:

  • A HDR funkció játékon belüli ki- és bekapcsolása stabilitással kapcsolatos hibákat okozhat, ha nem natív felbontást használunk (3624030)
  • A monitor eleinte villódzhat, ha alvó módból ébred és a DSR/DLDSR funkció is aktív(3592260)
  • (Halo Wars 2) A játékban a növényzet a normálnál nagyobb méretben jelenhet meg és folyamatosan villódzhat is(3888343)
  • (Steam version) A Forza Horizon 4 kifagyhat 15-30 percnyi játék után(3866530)
  • (GeForce RTX 4090) Watch Dogs 2 alatt villódzhat a kijelző, ha az égre nézünk (3858016)
  • A Latencymon alatt a DPC késleltetés növekedése figyelhető meg(3952556)
  • Adobe After Effects / Media Encoder – problémák a ProRes RAW fájlokkal (3957455) (3957469)
  • Adobe Premiere Pro alkalmazás-instabilitás(3940086)

Az új driver a GeForce GTX 745, a GeForce GTX 750, illetve a GeForce GTX 750 Ti mellett a GeForce 900-as sorozattól felfelé minden újabb mobil és asztali videokártyát támogat, a Kepler sorozatú termékekhez azonban már nem használható. A mobil videokártyáknál előfordulhat, hogy az adott rendszerhez csak a notebook gyártója által biztosított driver települ majd, ennek érdemes utánajárni.

A friss kiadás a dokumentáció szerint a HD Audio Driver 1.3.39.16-os, az Nvidia PhysX System Software 9.21.0713-as, a GeForce Experience 3.26.0.160-as, illetve a CUDA 12-es verziójával rendelkezik. A csomag tartalmazza továbbá a DCH Nvidia Control Panel 8.1.963.0-s verzióját is. Letöltéséhez ide kell ellátogatni, míg a dokumentációt itt találják az érdeklődők.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére