A népszerű multiplayer shooter legújabb részét 2016-ban jelentették be, és akkor azt a nagy hírt kaptuk, hogy a Sandstorm lesz az első a sorozatban, amelyikbe rendes sztori mód kerül, ráadásul kooperatív lehetőséggel.
A történet egy olyan nőről szólt volna, akit radikális felkelők ejtettek foglyul és tartottak rabszolgaként Irakban - ez látható a lenti előzetesen. Most azonban a játék vezető dizájnere, Michael Tsarouhas egy új bejegyzésben közölte a néppel, hogy a sztori módot dobták.
Az okok között szerepel, hogy egyrészt túl drága, másrészt pedig idén mindenképp szeretnék kiadni a játékot. Tsarouhas azt írja, hogy később még visszatérnek a témára, és újra terítékre kerülhet a sztori mód.
Nem ez az egyetlen változás. Tsarouhas azt is megerősítette, hogy többé nem céljuk valós konfliktusokra építeni a Sandstormot, ahogy azt eredetileg tervezték. Ez ugyanis túl sokat elvett a kreatív szabadságukból. Ha fikcionális konfliktusokat készítenek, azzal egy sokkal szabadabb, változatosabb multiplayer mód jöhet létre.