A Sony rendkívül széles eszközkínálattal rendelkezik, és kifejezetten fontos része a portfóliójának a fej- és fülhallgatók szekciója, ami most rögtön kettő készülékkel is bővült. A fejhallgatós vonulaton felbukkant a WH-XB910N, a fülhallgatóknak a palettáján pedig megjelent a WF-C500.
Sony WH-XB910N
A vállalat legújabb fejhallgatója eléggé méretes lett, ennek ellenére a cég akár utcai használatra is megfelelőnek tartja. A fület teljesen körülölelő párnával (circumaural) rendelkező termék egy 25 milliméteres hangszórót kapott, és zárt hangrendszerű lett, így kevés zaj szűrődik majd bele. 5 Hz és 40 kHz közötti sávot támogat a szerkezet, ami kiemelkedően jónak hangzik. Az Extra Bass funkciónak hála minden zenében ki lehet emelni a mélyeket, így gazdagabbá tehető a hang.
Fejlett zajszűrő rendszert biztosít a felhasználóknak a WH-XB910N, ennek köszönhetően a tömegközlekedés során is zavartalanul lehet élvezni a dalokat. A hívások alkalmával is nagyon jó hangminőségről gondoskodik majd a kiegészítő, használja a Sony Precise Voice Pickup technológiáját is. Van itt adaptív hangerő használati lehetőség is, valamint a digitális asszisztens szolgáltatásokat is ki lehet majd aknázni.
Több forráshoz tud kapcsolódni a fejhallgató, a felhasználó a mobiljával és a notebookjával is összehangolhatja egyidejűleg, ami több előnnyel is jár. Bluetooth 5 modul található a termékben, amit kihasználva AAC és LDAC kódolást is lehet majd használni, utóbbival pedig már a lossless zenehallgatás felé kacsintgat a WH-XB910N.
A fekete és kék színekben érkező termék egy töltéssel 30 órán keresztül lesz képes folyamatosan muzsikálni. Amennyiben pedig lemerülne, abban az esetben 10 perc a töltőn, és máris 4,5 órán keresztül lehet pihenés nélkül használni. A hordozáshoz a gyártó egy kemény tokot is biztosít a termék mellé, amibe pillanatok alatt bele lehet majd hajtogatni a fejhallgatót.
A Sony WH-XB910N október 11-én indul útnak, az ajánlott fogyasztói ára pedig 250 dollárban lett meghatározva.
Sony WF-C500
A WF-C500 már egy lényegesen olcsóbb megoldásnak ígérkezik, ennek az ára 100 dollár lesz majd, de egyelőre még azt nem tisztázta a Sony, hogy pontosan mikor fog a boltokba kerülni. A képességeiről viszont már minden lényeges információt megosztott.
A termék a teljesen vezeték nélküli felépítésnek köszönhetően tökéletesen illeszkedhet majd a fülbe, a Sony gondosan tervezte meg az újdonság alakját. A burkolat pedig gondoskodik az IPx4 előírásoknak megfelelő vízállóságról is, szóval esőben is gond nélkül viselhető. Annak köszönhetően, hogy nagyon könnyű, kényelmesen lehet majd viselni órákon keresztül is.
Bluetooth 5 modult vonultat fel a WF-C500 is, de csak AAC támogatást használ, szóval azért nem a hangminőségéről lesz híres a kütyü. De biztosítja a Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) hangzásjavító technológiát a füles, ezáltal képes lesz a tömörítés során elvesző hangoknak egy részét helyreállítani. Adott itt az Android Fast Pair és a Microsoft Swift Pair lehetőségek támogatása is.
Zöld, narancssárga, fekete és fehér színben is hozzá lehet majd jutni ehhez a fülhallgatóhoz. Egy töltéssel szinte páratlan üzemidőre lesz képes a WF-C500, ugyanis 10 órán keresztül fogja bírni, és a hordozására szolgáló tokból pedig további 10 órányi használatra elegendő energiát lesz képes meríteni.