Az emberek széles tömege használ már manapság fülhallgatót vagy fejhallgatót a mindennapok során. Van, aki ingázásnál, van, aki sportolásnál nyúl egy ilyen eszközhöz. De akadnak olyan emberek is, akik nem igazán szeretik az ilyen megoldásokat, de mégis örülnének, ha magukkal tudnák vinni a zenéjüket vagy egyéb tartalmukat. Nos, nekik lehet érdekes a Sony SRS-NB10 vezeték nélküli nyakpántos hangkeltő.
Az ilyen audió eszközök esetében mindig az a legfontosabb, hogy milyen módon szól, hiszen a rossz hangminőség rögtön tönkre tudja tenni az élményt, biztosítson bármilyen extra lehetőséget a szerkezet. Sajnos ebben az esetben a Sony nem igazán tért ki arra, hogy mire kell számítani, csak annyit közölt a cég, hogy sztereóban szól majd a szerkezet, a két oldalán, szövetes takarásban lesz egy-egy teljes tartományt lefedő hangszórója. A gyári adatnak szimplán a 20 Hz-től 20 kHz-ig tartomány lett megadva.
A tervezők a mikrofonokat úgy helyezték el, hogy a kiegészítő képes legyen zajszűrést biztosítani. Természetesen nem aktív zajcsökkentésről van itt szó, hanem a beszédhangot igyekszik majd élvezhetőbbé tenni a hívások alkalmával az SRS-NB10. A kommunikációban fontos szerepe lesz ennek a szerkezetnek a Sony elképzelése szerint, sokan használhatják majd otthonról munkához, konferenciahívások alkalmával.
A mikrofont lehet használni érintés nélkül, támogatja a hangvezérlés alkalmazását. Lehet majd többféle digitális asszisztens szolgáltatást is szólítani ennek a segítségével, miközben zavartalanul csinálhatja az egyéb elfoglaltságait a felhasználó. Az ígéretek szerint nagyon komfortosan lehet majd hordani akár egész nap. És elvileg nem is nagyon zavarja majd ezzel a környezetét az ember, mert a hangszórók úgy lettek elhelyezve, hogy a fül irányába irányítsák a zenét, így kicsi lesz a szivárgó zaj.
A kapcsolattartás felelőse egy Bluetooth 5.1 modul. Ideális esetben akár 30 méteres távolságból is jól megy majd a vezeték nélküli összeköttetés. Különösebb extrára az átvitelnél nem kell számítani, az SBC és az AAC támogatás biztosított, aptX vagy LDAC nincs.
A Sony szerint ideális partner lesz az SRS-NB10 akár televíziózás során is, ha például valaki este nézi a készüléket, akkor nem kell a hanggal zavarnia másokat a lakásban. A zenehallgatás mellett különböző beszélgetős műsorok, podcastok fogyasztására is ideális lesz az újdonság. Egyszerre több forráshoz is lehet majd társítani a terméket.
A hangerő állítása, a szerkezet kikapcsolása, valamint a hívások fogadása/megszakítása mind gombbal fog menni. A fizikai kezelőszerveket könnyedén el lehet majd érni az SRS-NB10 belső oldalán. Bár meglehetősen masszív kütyünek néz ez ki, igazából csak 113 grammot nyom az egész, ennek köszönhetően lesz komfortos.
Természetesen akkumulátorral működik a viselhető kiegészítő. Az nem derült ki, hogy milyen kapacitású a benne található telep, viszont azt megtudhattuk, hogy 20 órán keresztül lehet majd szünet nélkül hallgatni, ami bőven elegendő lehet a legtöbb embernek. Még intenzívebb használat mellett is elegendő lesz néhány naponta tölteni. Ha pedig véletlenül idő előtt lemerülne, akkor sincs nagy baj, hiszen van egy kezdetleges gyorstöltés támogatás. 10 perc alatt 1 órányi használatra elegendő energiát tud magába szívni C-típusú USB-n keresztül.
A Sony SRS-NB10 már most bemutatkozott, de szó nincs arról, hogy egyhamar elérhetővé válna. A szerkezetre várni kell legalább szeptemberig, annál korábban biztosan nem kerül a boltokba. És nem is lesz olcsó, mivel az ajánlott fogyasztói ára előre láthatólag 150 dollár körül alakul majd.