A Microsoft játékstreamelős szolgáltatása, az egyelőre csak Project xCloud néven ismert bizonyos országokban már a jövő hónapban elérhető lesz publikus bétatesztelésre.
A Project xCloud alapvető lényege (meglepő módon), hogy az Xbox-játékokat tudja streamelni mindenféle eszközre, legyen szó mobiltelefonról vagy tabletről, amihez csak egy Bluetooth kontrollerre lesz szükségünk (a kompatibilis eszköz mellett).
A publikus bétateszt a Halo 5, a Gears 5, a Killer Instinct és a Sea of Thieves játékokkal indul, melyek persze a tesztelés alatt ingyenesen hozzáférhetőek lesznek.
A Microsoft egyelőre nem közölte, hogy pontosan meddig tart a teszt, csak annyit mondtak, hogy addig biztosan, amíg a résztvevők konzisztensen nem számolnak be kiváló felhasználói élményről, és amíg nem érik el a saját minőségi céljaikat.
Azt egyelőre nem tudni, hogy a Project xCloud pontosan milyen üzleti stratégiával, milyen árazással fog megjelenni.
Nem szabad elfelejteni, hogy a Microsoft ezzel párhuzamosan dolgozik egy konzolos streamelős technológián is, amiről egyelőre ezen kívül semmit nem tudunk, de a cég azt ígérte, hogy ennek a publikus bétatesztelése is elindul még idén.