Shop menü

ELKÉSZÜLT A GEFORCE 516.59-ES GAME READY DRIVER

Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Elkészült a GeForce 516.59-es Game Ready driver

Az Nvidia szoftverfejlesztő csapata elkészült a GeForce driver legfrissebb, 516.59-es verziószámot viselő kiadásával, amely természetesen mind Game Ready minősítést, mind pedig WHQL aláírást kapott. Ezúttal a csomag csak egyetlen új játékhoz kínál friss optimalizációkat, ami nem más, mint az F1 22, így aki e címet szeretné kipróbálni GeForce videokártyával szerelt rendszerén, feltétlenül töltse le az új drivert a lehető legjobb teljesítmény és játékélmény elérése érdekében.

Galéria megnyitása

Ez a kiadás egyébként a Windows 11 ősszel érkező frissítését, a 22H2 csomagot is támogatja már, plusz a CUDA 11.7 támogatás is szerepel az újítások között, igaz, ezt már az előző driver dokumentációjában is olvashattuk. Végül, de cseppet sem utolsó sorban, a 2022. június 28-án hódító útjára indított GeForce GTX 1630-as videokártya támogatása is bekerült a repertoárba.

Az új driver az alábbi hibákra hozott gyógyírt:

  1. (Red Dead Redemption)(Vulkan): Beltérben néhány objektum villódzhatott
  2. (OpenGL) A Minecraft Java Edition képhibákat produkálhatott az Optifine shaderek használata mellett
  3. OpenGL) Ha harmadik fél által készített szoftverrel csatlakoztunk, a Second Life képhibákat produkálhatott
  4. (Neverwinter Nights) A fényforrások renderelése nem volt hibátlan.
  5. (Vulkan) A Path of Exile alatt villódzó fekete textúrák jelentkeztek.
  6. (G-SYNC) A játékok akadozhattak, ha az Xbox alkalmazást használtuk (Overlay)
  7. (UE5) Általános UE5 stabilitásnövelő változtatások

Az alábbi hibákról már tudnak, de majd csak később érkezik javítás rájuk:

  1. (NVIDIA Ampere GPU): With the GPU connected to an HDMI 2.1 audio/video receiver, audio may drop out when playing back Dolby Atmos. Ha a GPU egy HDMI 2.1-es A/V vevőegységhez (például házimozi-erősítőhöz) kapcsolódik, az audió kieshet, amennyiben Dolby Atmos tartalmat játszunk le
  2. (RTX 30 series) A PC-s monitor esetenként nem ébred fel alvó állapotból, ha a GPU egyidejűleg egy HDMI 2.1-es televízióhoz is kapcsolódik, amely éppen ki van kapcsolva
  3. Nem-natív felbontás használatakor a HDR támogatás játékon belüli ki- és bekapcsolása stabilitással kapcsolatos hibákat okozhat (3624030)
  4. (DirectX 12) A ShadowPlay felvételek túlexponáltak lehetnek, ha a HDR funkciót a Windows kijelzőbeállításokkal kapcsolatos menüjén belül kapcsoljuk be (200742937)
  5. Ha hibernációból tér vissza az adott rendszer, vagy a FastBoot opcióval bootol és az Nvidia Image Scaling aktív, akkor Microsoft Edge alatt az éppen lejátszott videó zölden jelenhet meg (3624218)
  6. A monitor eleinte villódzhat, ha alvó állapotból ébresztjük és a DSR/DLSS támogatás aktív (3592260)
  7. (Jurassic World Evolution 2)(Microsoft Store) Képhibák jelenhetnek meg a játékban
  8. (Prepar3D) A fényforrások villódzó fekete dobozokat jelenítenek meg
  9. (MSI GE66 Raider 10UG/MSI GE76 Raider 10UH) A Windows fényerősség beállításai nem működnek, ha a noteszgép dedikált GPU módban üzemel
  10. (Destiny 2) A játék véletlenszerűen kifagy indítás után vagy játék közben

Az új driver a GeForce GTX 745, a GeForce GTX 750, illetve a GeForce GTX 750 Ti mellett a GeForce 900-as sorozattól felfelé minden újabb mobil és asztali videokártyát támogat, a Kepler sorozatú termékekhez azonban már nem használható. A mobil videokártyáknál előfordulhat, hogy az adott rendszerhez csak a notebook gyártója által biztosított driver települ majd, ennek érdemes utánajárni.

A friss kiadás a dokumentáció szerint a HD Audio Driver 1.3.39.3-as, az Nvidia PhysX System Software 9.21.0713-as, a GeForce Experience 3.25.1.27-es, illetve a CUDA 11.7-es verziójával rendelkezik. A csomag tartalmazza továbbá a DCH Nvidia Control Panel 8.1.962.0-es verzióját is. Letöltéséhez ide kell ellátogatni, míg a dokumentációt itt találják az érdeklődők.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére