Shop menü

CSÚCSKATEGÓRIÁS AMOLED PANEL GYÁRTÁSÁT JELENTETTE BE A TCL

Az okostelefonokat célzó fejlesztés szinte minden szempontból sokat ígér, bár még vannak olyan paraméterei, amikről egyelőre nem esett szó.
Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
Csúcskategóriás AMOLED panel gyártását jelentette be a TCL

A TCL a világ egyik legnagyobb kijelzőgyártója a CSOT (China Star Optoelectronics Technology) leányvállalat révén. A cég az AMOLED technológia használatát lemaradásban kezdte meg, de nagy figyelmet fordít erre a fejlesztésre, és a jelek szerint az eredmények nem maradnak el, egy érdekes megoldással rukkolt elő a vállalat.

Ha felsőkategória és AMOLED, akkor mostanában már egyértelműen az LTPO eljárással készülő megoldások kerültek az előtérbe. A CSOT is egy ilyen fejlesztéssel állt elő. Az LTPO előnye az LTPS-sel szemben a gyakorlatban, hogy alacsonyabb fogyasztást lehet vele elérni, azt pedig mondanunk sem kell, hogy ez miért jó, főleg akkor, ha valamilyen okoseszköz van a terítéken. Átlagosan 5-15%-nyi spórolásnak adhat alapot magában az LTPO használata.

A CSOT által fejlesztett képernyő akár gamer okostelefonok számára is ideális lesz, mert nemcsak az egyébként megszokott 120 Hz-es üzemet támogatja, hanem képes elérni a 144 Hz-et is működés közben. Ennek köszönhetően a felhasználók nem fognak lemaradni egyetlen pillanatáról sem a játéknak – legalábbis ha támogatja az adott cím ezt a frissítési frekvenciát, mert azért ezen a téren még szoktak lenni hiányosságok.

A TCL szakemberei úgy dolgozták ki a panelnek a vezérlését, hogy a hatékonyságra ebből a szempontból se lehessen panasz. Képes lemenni akár 1 Hz-ig is, ilyenkor pedig lényegesen csökken az általa felemésztett energia mennyisége. Képes lesz a rendszer alkalmazások függvényében változtatni a képfrissítésnek a vezérlését, és itt már arra is lesz mód, hogy egy-egy applikáción belül is tudja, hogy mikor milyen beállításra lehet szükség.

Galéria megnyitása

A WeChatnél egy hangüzenet küldése során csak 30 Hz-en megy majd a kijelző, viszont amikor pörgő ujjakkal gépel az ember a virtuális gombsoron, akkor 60 Hz-re fog átállni, animációknál pedig még fentebb pörög majd. Mindezt úgy, hogy abból a felhasználó igazából semmit nem fog majd érzékelni, hiszen a váltásokat nem lehet látni, az általános sebességélmény pedig nagyon jó lesz folyamatosan. A CSOT nagyon figyel arra, hogy kiemelkedő hatékonyságot tudjon elérni menet közben.

Olyan egyéb fejlesztésekről is beszélt a vállalat, mint a mikroprizmás fénygyűjtő technológia, röviden MLP, de ennek a hátterét már nem részletezte. Elvileg ezzel is sikerült a LTPO AMOLED panelnek a fogyasztását még tovább redukálni. Amikor 1 Hz-en fog menni a képernyő, még az eddigieknél is több mint 20%-kal lehet majd itt alacsonyabb a fogyasztás.

Galéria megnyitása

A szóban forgó panel felbontása 1440p lehet majd, tehát Quad HD+ minőségről beszélhetünk. Ez alapján is egyértelmű, hogy a TCL ezt a termékét a csúcskategóriás okostelefonokba szánja majd, ahol a partnerek semmilyen kompromisszumot nem vállalnak már, a lehető legjobb képet akarják nyújtani a termékeik révén a vásárlóknak.

Galéria megnyitása

A TCL folyamatosan azon van, hogy az AMOLED technológiáját magasabb szintre emelje. A Quad HD+ panel mellett Full HD+ egységeknek a gyártásán is dolgozik, szintén LTPO AMOLED eljárást alkalmazva. És nagy figyelmet fordít arra is, hogy a flexibilis képernyőknek a termelését felpörgesse. A tervek szerint a jövőben a T4 Project keretében lényegesen magasabb kihozatalra állna át. A globális igényeknek a 13%-át elégítené ki a hajtogatható megjelenítők terén.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére