Bevezető - A Propus mag

Galéria megnyitása
Bő két hónapja indította útjára az AMD az Athlon II-es szériát, hogy végre az olcsóbb processzorai is élvezhessék az új architektúra előnyeit. Az X2-es sorozat azonnal különösen ajánlott vétellé vált nálunk, hiszen a kedvező vételár mellé már komolyabb izomzat is társult, megfelelő tuningpotenciállal karöltve, így hamar múlt időbe tette a Core 2 Duo E5x00-eseket, melyek nagyon sokáig favoritoknak számítottak az olcsó processzorok között (a Virtualizációs technológiák hiánya miatt ráadásul az Intel is már inkább a 6000-es családot hirdeti).

Pletykák és ígéretek már nagyon régóta repkedtek afelől, hogy jönnek a négymagos Athlon II-k is, amik kiindulva a Phenom II X4 800-asok áraiból (melyek 30 és 40 ezer között helyezkednek el) elég olcsónak ígérkeztek. Végül szeptember végéig kellett várni az X4-es processzorokra, de azt hiszem nyugodtan állíthatjuk, hogy a nyitóárak elég meglepőre sikerültek. Az Athlon II X4 620 személyében ugyanis megismerhettük az első 100 dollár alatti friss architektúrával rendelkező négymagost (ez nálunk ~23 ezer forintot jelentett végül). Mielőtt továbblépnénk, lássuk mi változott:

Galéria megnyitása

Az X2-esekhez képest ugyebár jó hír a plusz két mag, ám egyből feltűnhet, hogy az ár alacsonyan tartásának is megvannak az áldozatai. Az L2 cache mérete magonként lefeleződött, így a processzor inkább hasonlít egy Denebre (Phenom II), amit megfosztottak az L3-as gyorsítótárától (mint kiderült vannak példányok, amiknél pont ez történt, valószínűleg, nem sikerült elég Propus-t gyártani a startra).

Bár sok a kódnév, a Phenom II-k mind a Deneb-ből vannak származtatva magok letiltásával (vagy a 800-as sorozat esetén némi L3 cache letiltásával), ennek köszönhető az azonos méret és tranzisztorszám. Végül, nem győzzük eléggé hangsúlyozni, hogy senkit se ijesszen meg az AM3-as foglalat, jelenleg minden AM3-as processzor visszafelé kompatibilis, könnyen elhelyezhető egy AM2+-os alaplapban, ez esetben a DDR2-es memóriavezérlője aktiválódik.

Galéria megnyitása

Bár az Athlon II X4 inkább a Core 2 Duo 7000-es sorozat árszintjén van, mivel lement az ára, bátorkodtunk a legkisebb 8000-est használni a teszteléshez, hogy lássuk mire képes a legerősebb kétmagos architektúra, az olcsóbb négymagos Athlonnal szemben. Hogy érdekesebbé tegyük az egészet, még egy Phenom II X4-et is bevetettünk, aminek levettük az órajelét a 620-as szintjére. Arra voltunk kíváncsiak, mennyit nyom a latban a 6MB L3 cache (Phenom II X2-t most nem sikerült szereznünk, alkalomadtán pótoljuk).

Tesztgép

Processzorok: Athlon II X2 240@2.6GHz, Athlon II X4 620 (2.6GHz), Phenom II X3 710 (2.6GHz), Phenom II X4 955@2.6GHz, Core2Duo E8200 (2.66GHz)

Alaplapok: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P és Asus P5Q3

Memória: Geil Value DDR3-1333 CL7

VGA: Sapphire Radeon HD4890 1GB (Catalyst 9.8)

Tápegység: Corsair TX650

Fogyasztás és Everest

Galéria megnyitása

Nyitásképpen nézzük meg egyből a különböző processzorok fogyasztását. Üresjáratban a jó energiamenedzsmentnek hála eléggé egyben van a mezőny, nincs 10W eltérés a legkisebb és a legnagyobb érték között. Terhelésre persze azonnal megváltozik a kép, látszik, hogy a plusz magok komolyan beleszámítanak a fogyasztásba. Az X3 mondjuk így is kevesebbet kér enni, mint amennyire számítottunk, ez jó pont. A mezőnyből csak a Deneb magos 955-ös emelkedik ki komolyabban, de tekintve, hogy nem egy súlycsoportban van a többiekkel, ez talán nem meglepő (itt még az eredeti órajelein ment).

[bold]

[/bold]

Galéria megnyitása

A memóriakezelés sebességének mérésében semmi meglepő nincs, az AMD processzorai a beépített memóriavezérlőnek köszönhetik előnyüket, ami a másolásnál és a késleltetésnél szembetűnő. A CPU teszteknél érdekes, hogy az E8200 nem képes komolyabban ellépni a fele annyiba kerülő Athlon II X2-től, míg a Phenomos eredményekből az látszik, hogy a Photoworxx kivételével nem igazán szól bele az L3 cache a négy mag sebességébe. Ugyanez megfigyelhető az FPU teszteknél is, de itt már nagyon szépen domborít az E8200 is.

Tesztek

Galéria megnyitása

Bár szorított minket az idő, próbáltunk mindenből bevenni valamit a tesztprogramok közé. A 7Zip-nek és a Winrar-nak a tömörítéses tesztekhez a saját beépített benchmarkjait használtuk. Winrar alatt mindegyik processzor nagyon szépen skálázódik a magok számától függően, és látszik, hogy itt bizony elkél a plusz gyorsítótár. 7Zip alatt már változik a helyet, nem igazán szól bele az eredményekbe a plusz cache (így a Core 2 Duo is visszaesik az X2 szintjére), viszont érdekes módon a Phenom II X3 képtelen volt rendesen kihasználni a három magját, alig volt gyorsabb, mint a kétmagos Athlon.

Az Excel sebességének méréséhez az ExcelTrader xls-ét használtuk, az eredmények elég különösek lettek. Videó kódolásban egész jól teljesítenek az AMD processzorai, míg MP3 kódolásban még mindig az Intel a leggyorsabb (egy szálon futott), ahogy a POV-Ray benchmarkban is.

Cinebench render alatt már más a helyzet, bár egy szálon nagyon gyors a C2D, három vagy négy maggal már nem tud mit kezdeni ugyebár. A Photoshop sebességének teszteléséhez a Driverheaven szkriptjét használtuk, az eredmények elérhetőek részletesebben is: Photoshop.xls

Játékok

Galéria megnyitása

A 3DMark Vantage CPU tesztjében szépen skálázódnak a processzorok, de érdekes módon az L3 cache nem számít annyit, mint azt vártuk.

Galéria megnyitása

A Crysis nem igazán tud mit kezdeni a négy maggal, ez szépen látszik a diagramon (az X3 és X4 szinte azonos eredményt hozott), de a nagy cache-t szereti. Nem is csoda, hogy az E8200 az élen végez, hiszen van némi órajel előnye és óriási L2 cache-se.

Galéria megnyitása

Az Unreal Engine alapú játékok viszont amíg nem a VGA válik a korlátozó tényezővé nagyon szépen skálázódnak. Ettől függetlenül a négy magnál itt is jobban számít a plusz cache. Bár az X4 megveri a Core 2-t, de azért a Phenomtól lemarad ~15%-kal.

Galéria megnyitása

Nem meglepő módon teljesen hasonló a helyzet Unreal Tournament 3 alatt is, csak a VGA hamarabb fullad ki, ezért az X3 és X4 közel kerül egymáshoz. A plusz cache viszont itt még többet hoz a konyhára.

Galéria megnyitása

A Far Cry 2 úgy van bent a köztudatban, hogy bizony az is annyi magra terjeszkedik amennyire csak tud. Pedig mint az ábra mutatja, azért ez így nem teljesen igaz, az X4 alig gyorsabb az X2-nél, az L3 cache pedig megint megmutatja, hogy nem poénból van ott, ahol.

Galéria megnyitása

A GTA IV viszont megesz bármit amit alárakunk egy elég erős VGA esetén. A cache-nek itt is nagyon fontos szerepe van, és a C2D is nagyon szimpatizál a játékkal. Ettől függetlenül a nála olcsóbb processzorok megverik, a Phenom II X3 pedig (hála megint a plusz cache-nek), az Athlon X4 mellett végez.

Összefoglaló

Foglaljuk hát össze milyen processzor lett az olcsó négymagos! A nagytestvér Phenommal összehasonlítva jól látszik, hogy a nagyobb cache néhány felhasználási területen eléggé hiányzik, míg másokon, amik nem terhelik annyira a memória alrendszert, nem is igazán számít. Amire talán a legtöbben kíváncsiak voltak, a játékoknál 14-20%-os különbségeket tud produkálni az L3 megléte, és hasonlóan jó példa a tömörítgetés is, itt viszont a hasonló árú processzorok ellen már elég kompenzáló erő a négy mag, az Athlon könnyen megfogja a Phenom II X3-at. Az Everest szerint még a képmanipulációs eljárásoknál is közbeszól a nagyobb gyorsítótár. Ezt a Photoshopos méréseink nem támasztották alá, jóval kisebb volt az eltérés, de ettől függetlenül érdemes észben tartani, mert az Everest teljesen más műveleteket végez el. A többi felhasználási területen nem mértünk nagy különbségeket.

Természetesen azt is megnéztük, hogy meddig tudjuk emelni az órajelét a processzornak a gyári 2600MHz-ről. Meglepő módon alapfeszültségen eljutottunk 3200-ig, ami nagyon szép eredmény, de ami ez felett van, az már annyira nem. Csak komoly plusz feszültség hatására hajlandó ugyanis továbbmenni az X4, és akkor se sokáig, így egyszerűen nem éri meg, jobb a békesség és a CnQ áldásos tevékenysége.

Galéria megnyitása

Ajánlott processzor e akkor az Athlon II X4? A válasz az, hogy igen, csak nem mindegy kinek. Játékra a jelenlegi felhozatal mellett nem ajánlható, mert még ha az adott program tud is mit kezdeni a négy maggal, akkor is csak a Phenom II X3 szintjére juthat el az Athlon, és ha a játék nem tudja lekezelni a négy magot, akkor tovább romlik a helyzet. Minden másban azonban nagyon szépen muzsikál, és ahogy egyre több program hajlandó több szálon működni ez csak jobb lesz, így a játékosokon kívül mindenkinek nyugodtan merjük ajánlani. Játékra azonos árszinten inkább jóval magasabb órajelű Phenom II X2-ben, vagy azonos órajelű X3-ban érdemes gondolkozni, ami végülis egy kompromisszumos átmenet.

A múltkori X2-es cikkel együtt elég szépen lefedtük a 10 és 30 ezer forint közötti processzorok piacát, így e cikk végén összefoglalnánk a tapasztalatainkat: 20 ezer forint alatt nagyon jó áron vannak az Athlon II X2-esek. Elég erőt képviselnek, és még egész jól is tuningolhatóak, így mi ezeket a processzorokat ajánlanánk. Intel szimpatizánsok is inkább a 6000-es szériát részesítsék előnyben az 5000-es helyett, időtállóbb lehet.

20 és 30 ezer között már sokkal komolyabb a választék, hiszen az AMD oldaláról kaphatunk két- és hárommagos Phenomokat is, valamint mai tesztünk alanyát, a négymagos Athlon II-t. Intel oldalon be kell érjük a Core 2 Duo 7000-es és 8000-es szériáival, így ha nem áll szándékunkban túlhajtani a processzorunkat, akkor 30 ezer forint alatt az AMD processzorai ajánlottak, csak fontoljuk meg, hogy mire vesszük és ehhez mérten válasszunk. Tuning esetén érdemes elgondolkozni a komolyabb kétmagos Inteleken is, elvégre az E8000-es széria még mindig a legerősebb kétmagosokat tartalmazza.

30 és 40 ezer között már az Intel is négymagosokkal van jelen, eléggé kiegyensúlyozott a mezőny a Phenom II X4 800-as széria tagjaival, 40 ezer forint felett azonban már egy egészen más világ van. De ez már egy későbbi cikk története, elvégre még tartozunk egy Core i5 bemutatóval.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

38 hozzászólás

A komment írásához előbb jelentkezz be!
Svindler
Svindler
2010. jan. 17. 18:34
#37

psylocke: az év végi hardver ajánlóban benne volt minden, ami esetleg nem jött volna le mindenkinek, és úgy érzem kicsit kevered az embereket. Aki magokat aktivál és tuningol az még örülhet is annak, hogy megvoltak nézve az egyébként teljesen más árkategóriában lévő processzorok is hatékonyság frontján. A hasonló árkategóriában lévő processzorok pedig nem voltak piszkálva. Ettől függetlenül mivel az alapozás már megvolt, ha megnézed az ez után következő tesztben mindenki a saját órajelén ment, ugyanezekkel a tesztekkel (az X4 is)

psylocke
psylocke
2010. jan. 17. 18:00
#36

nem szeretem az ilyen teszteket, hogy minden procit hozzunk azonos órajelre, főleg hogy a témában járatlanoknak az esik le a grfikonokról, hogy alig vannak különbségek akár 30000 forintos árkülönbség mellett (higgyétek el van ilyen ember...). Úgy lenne tisztességes a tesz, ha a NORMÁL órajelekkel is levizsgáznak a processzorok, hisz nem azért vesszük, hogy utána alacsonyabb órajelekkel járassuk!Számítógép összerakásnál az ár számít igazán, így jelenleg az alsó, alsóközép és középkategóriában verhetetlen az AMD...

Például az Athlon X2 245 14,500, ellenfele az E5300 as Intel alaposan alulmarad, ráadásul átlagosan 1000 forinttal drágább.

A Phenom II X2 545 23,500 ellenfele az E6500 nagyjából egy árszinten vannak, talán egyes helyeken az Intel megoldása drágább. A tesztek alapján nagyjából egy szinten teljesítenek, A Phenomnak van L3-as cache-je, tuningolásukban is hasonlóak, viszont jó eséllyel 3 vagy akár 4 magosíthatóak, ami nem kis előnyt jelent, ha összejön. Lényegében egy komplett Phenom II X4 945-öd is lehet belőle.

Phenom II X3 720 29.000 forint. 3 mag, 2,8 Ghz, és szintén lehet hogy tudod aktiválni a 4. magot és akár a letiltott L3 cache részt is. Ezért az árért egy E7500-at lehet kapni. Nem kérdés melyik a jobb, főleg ha egy program több szálat tud használni, ráadásul ott az L3.

De ha egy belépőszintes HTPC processzort szeretnénk szintén elgondolkodtató, hogy a 12,000 Ft-os X2 215, ill. a 240 13,700 forintos árával szemben az Intelnek egyszerűen nincs alternatívája. az E1xxx 3xxx sokkal gyengébbek.

Persze felsőközép és felső kategóriában verhetetlen az Intel, ez nem kérdéses, tény! Az a marginális hányad, akik megengedhetik maguknak, nagyon jól járnak az Intellel, nem vitás. De az átlagember aki még AM3ban és 775ben gondolkodik szerintem bőven jobban jár az AMD-vel.

Nézzetek szét az interneten, ne csak magyar portálokon, tesztek után, nagyon sok érdkes információt találtok.

Ipon, nektek egy üzenet: csináljatok egy nagy processzor tesztet, de ne butítsátok le a processzorokat, szerepeljen benne, hogy igenis mit kap az ember a pénzéért.

empeharom
empeharom
2009. dec. 7. 0:31
#35

3.2GHz-et 246MHz FSB-vel érhetted el, és azt nem szabad elfelejteni, hogy ezt a memóriáknak is tudni kell, ha a memóriaszorzót nem veszed visszább alapról (4x 246Mhz), vagy nem adsz esetleg annak is plussz feszt, akkor egy 800MHz-es DDR2 nem fog elindulni 1000MHz felett. DDR3-aknál viszont tényleg nem muszáj hozzányúlni. Persze, ha ezekre ügyeltél akkor más volt a gond, de nem hiszem hogy a proci ;)

Ha mondasz nekem olyan remekmű játékot ami 60fps-en megeszi ezt a 4magost fullon és mellette az a "sokkal erősebb" videókártya lazsálna akkor szorítok neki helyet a gta4 mellett a "konzolátiratok & programozói bakik mappában"

Nem rég cseréltem le a videókártyám egy erősebbre a L3 cache árából, most megvagyok elégedve ezzel, köszi :)

empeharom
empeharom
2009. dec. 6. 23:56
#34

3.2GHz-et 246MHz FSB-vel érhetted el, és azt nem szabad elfelejteni, hogy ezt a memóriáknak is tudni kell, ha a memóriaszorzót nem veszed visszább alapról (4x 246Mhz), vagy nem adsz esetleg annak is plussz feszt, akkor egy 800MHz-es DDR2 nem fog elindulni 1000MHz felett. DDR3-aknál viszont tényleg nem muszáj hozzányúlni. Persze, ha ezekre ügyeltél akkor más volt a gond, de nem hiszem hogy a proci ;)

Ha mondasz nekem olyan remekmű játékot ami 60fps-en megeszi ezt a 4magost fullon és mellette az a "sokkal erősebb" videókártya lazsálna akkor szorítok neki helyet a gta4 mellett a "konzolátiratok & programozói bakik mappában"

Nem rég cseréltem le a videókártyám egy erősebbre a L3 cache árából, most megvagyok elégedve ezzel, köszi :)

empeharom
empeharom
2009. dec. 6. 16:06
#33

Tényleg jó cikk, segített a választásban is annó, de ezt javítanám:

"Csak komoly plusz feszültség hatására hajlandó ugyanis továbbmenni az X4, és akkor se sokáig, így egyszerűen nem éri meg, jobb a békesség és a CnQ áldásos tevékenysége."

GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P (de haver ddr2-es gigabyte-ja is ugyanezt tudja)

-1.55V a procinak

-280Mhz FSB

Semmi mást nem kell álligatnod a 3640Mhz -hez, amit csak az alaplap FSB limitje miatt nem lehet érdemben felülszárnyalni,

erről az FSB limitről már Ti is írtatok itt:

http://www.ipon.hu/elemzesek/socket_am3_as_alaplapok_a_szoritoban/504/6

Értek már el ezzel a procival 4Ghz-et is, de ahhoz már több mint 300MHZ fsb-t kellene tudnia az alaplapnak, a legtöbb pedig 280Mhz körül limites.

CnQ tökéletesen megy tunningal is (kb. 2hónapja stabilan):

minimum értékek: 1120MHz, 1.264V, és 30C-os, venti meg se moccan

maximum értékek: 3640Mhz, 1.55V, és 58C-nál nem megy feljebb, venti persze felpörög

Ha tippelnem kéne a proci eddigi pályafutása során minimum értékeken ment úgy 90%-ban, mivel a 4db 1GHz-es mag most is épp elég a böngészőnek, winampnak, msnnek, torrentnek.

Sokat játszok, fullHD-ban, plafonig optimalizált játékbeállításokkal, ilyenkor használom csak ki igazán a tunning órajelet, de meg kell mondjam nem sok játéknak kell 4db 3.6Ghz -es mag.

Ha valakinek kell a L3 cache plussz 10-15ezerért áldásom rá, de nekem ez a huszonpárezer forintos proci tűnik a legjobb választásnak, főleg játékokhoz!

Alvin_ti4200
Alvin_ti4200
2009. dec. 6. 16:15

Először is 1,55V az SOK! Hosszútávon én biztos nem kínálnám meg ennyivel, nekem is volt X4 620-am, egyszerűen sehogy nem ment 3.2 GHz fölé egy 785G-s Gigabyte lapban, akármennyi feszt adhattam neki. Alapfeszen 3.0-3.1 GHz között ment. Játékokhoz videokártyától függően tényleg kevés lehet egyébként a proci, persze ezt addig nem fogod érezni, amíg nem próbálod ki egy sokkal erősebbel:)

Nurba
Nurba
2009. okt. 7. 21:14
#32

Ez a 60 akárhány fok honnan jön? Én 115.5C-ról olvastam...igaz nem mindegy, hogy tok vagy maghőmérsékletről van szó. Maga a szilicium nem hiszem, hogy 60-70C körül károsodna (és ez nem gyártófüggő)...

laci1219
laci1219
2009. okt. 6. 12:18
#31

(Mikrobi @ 2009 Oct 6, 09:47) Jól megnyúztad szegény procit. :O Hány fokra megy ha terheled? Az AMD-k hatvan-akárhány fokot bírnak csak, károsodás nélkül. Én is húztam az enyémre 400 MHz-et, így van most 3,4 GHz-en, (PhII BE 940) de nagyon meleg a szobám és gyári h?t?vel nem mehetek tovább.Hy nekemis a gyári h?t?van de ugye -1 mag de nem vettem észre hogy tulmelegedettvolna jelenleg 3,5ketyeg.de most akarok venni 1 thermalthake Duorbotnagyon jo ketyere nézz utánna h?tti a mossfeatokat + a memoriákat 2x8 cmes venti van rajt most nézem everest:cpu 40, 1,2,3mag 33 fokszerintem jo! :rolleyes:

laci1219
laci1219
2009. okt. 6. 10:21
#30

(Nurba @ 2009 Oct 2, 02:06) Jó cikk, jó proci :)De az a játékosoknak nem ajánlott úgy hangzik, mintha nem is lehetne vele játszani...most a 13-20% veszteség nem sok sztem. Most 20 helyett 23-24fps nem olyan nagy megváltás (persze ha valaki kizárólag gémelni akar, jobban vagy ugyanúgy jár egy X3-al...viszont a phenom II valamiért jobban tuningolható, így egy tuningolós gémernek mindenképpen X3...pláne ha még feléleszti a 4. magot...). Én továbbra sem tudom mit vegyek 630 vagy 720? Játszok is meg minden más, amire éppen szükség van...Hali nekem Phenom II x3 be van nagyon jo cuc minden mai játék full HD -ban csucs beállitásokal eggy 3870 vga-val megy minta szél es élveszhetö a gém a proci 2.80 Ghz-n megy de sikerült bios flash után 4.00-ghz-et kihozni stabilan ütös cuc Gigabyte 790xtud4p-s lap ddr3 1600 (ocz)nagyon jo cucc a dupla 3870-röl nemis beszélve volt modom kiproszálni 3dmark 2006 20ezer körül tejessit ezt egyedül az i7 übereli tudomásom szerint!!!!ugyhogy a phenom II X3 be tuti jo és megfizethetö ;) ;) ;) ;) :rolleyes: :lol:

Lancelot23
Lancelot23
2009. okt. 3. 22:24
#29

Nem mindenkinek lehet mázlija. Lehet ők közelebb voltak az AMD főnökének az ajtajához és ők jobbat kaptak mint egy mások. Úgy ha csak ennyit bír 3,2GHz akkor elég anti tuningos CPU lesz. Mondjuk a 3,2GHz se rossz most elég az átlag kártyák kihajtásához meg játékokhoz is.

Svindler
Svindler
2009. okt. 3. 22:13
#28

Igen, amiket említettél azok nagyrészét mi is megtettük, ahogy sokan mások is. A Computerbase-nél szerencsés emberek vannak :)

tomboy1986
tomboy1986
2009. okt. 3. 12:55
#27

Igaz, én csak a Computerbase-t néztem, aztán az tévesztett meg:Computerbase - 3.4GHz alapfeszültségenMost jobban körülnéztem és látom, hogy máshol nem voltak olyan szerencsések.

Nurba
Nurba
2009. okt. 3. 11:23
#26

Más oldalakon is csak 3250-ig húzták míg a Phenomokat legalább 3600-ig...gondolom ugyanúgy jártak el tuningnál. Pedig azt gondoltam volna, hogy L3 nélkül meg se áll 3,8-4GHz-ig (de még azt is el merem képzelni, hogy direkt van valahogy "lefolytva" mert ha tényleg mennének ennyit, akkor ennyi pénzért olyan brutálisan jó vétel lenne, hogy a többi terméket kinyírn

tomboy1986
tomboy1986
2009. okt. 3. 10:15
#25

Sziasztok!Szerintem a teszt jó lett, érdemes volt átnéznem.Ez a 620-as egy nagyon jó vételnek ígérkezik számomra is, mert már gondolkodtam erősen azon, hogy veszek ismét egy négymagost a kis Athlon II 250 helyett.Azt szeretném ellenben kérdezni, hogy mi okozott gondot a tuning során? Illetve inkább pár tippet mondanék, amire én gondolok a Phenomos és Athlon II-es tapasztalataim alapján:- magas HT-Clock (erre azért gondolok, mert nálam is kb. 250-es HT-ref órajelnél kell visszaosztani a CPU HT-ját)- magas NB clock, dettó mint az előző- túlságosan visszaosztott RAM (viccen kívül ez is okozhat gondot, mert itt magas HT alapórajelre van szükség, amit valamiért a régi alaplapom csak maximum 667-re visszaosztott RAM-mal tudott. Ha DDR3 volt is, attól még ez fent állhatott).- CnQ bekapcsolva maradt, vagy nem volt fixálva a CPU szorzó - ez előbbi ugye egy giganyál nyűg, MSI-nél szinte mindig működik a tuning mellett is a CnQEzekre gondolnék alapból.Mindenesetre gratulálok a cikkhez.Üdv:TomBoy1986

Svindler
Svindler
2009. okt. 2. 21:57
#24

A tesztkonfigban ott található, hogy annyin járattuk. Gyárilag tényleg 2,8-on megy, de így könnyen összehasonlíthatóak a különböző megoldások.

Lancelot23
Lancelot23
2009. okt. 2. 21:03
#23

De szerintem azt nem állították csak nem írták oda. Vagy azt is vissza vették, de akkor odaírhatták volna. Én szerintem azt hagyták alap órajelen

fuse
fuse
2009. okt. 2. 20:51
#22

nem értem athlon 2 x2 240 2.60ghz??? nem 2.80ghz??

bitlisz
bitlisz
2009. okt. 2. 18:02
#21

Phantomstranger: jobban utánanézve, igazad van.

Phantomstranger
Phantomstranger
2009. okt. 2. 13:14
#20

bitlisz:

nekem is kb ugyan ez a gépem (5050e-vel). Én spec nem érzem úgy, hogy fejlesztenem kellene, de ha te igen, szerintem vedd meg ezt, és vedd vissza a feszültséget (ha kezeli az alaplapod). Így lesz a legolcsóbb. A HD4770 pedig ugyan azon a fogyasztáson kb a HD4850 teljesítményét adja. a DDR2és 3 között tényleg nem nagy a különbség, ha pedig az alaplapod kezeli a Phenom II alapú procikat azt is felesleges cserlni.

Svindler
Svindler
2009. okt. 2. 12:34
#19

Nurba: erősen VGA függő is, gyengébb VGA-val sokkal hamarabb futsz VGA limitbe és akkor aztán mindegy, hogy 15%-kal erősebb e a proci vagy sem.

Bitlisz: Majdnem ugyanolyan géped van mint nekem xD Lehet érdemes várnod egy kicsit, AMD fronton lesz X2-es és X4-es Athlonból is 45W-os (mondjuk ha nagyon ráérsz a Core i3-ak fogyasztása is elég alacsony kell legyen az i5 meggyőző volt)

DDR2 és DDR3 között felhasználásfüggő, de állt pár százalék.

bitlisz
bitlisz
2009. okt. 2. 12:09
#18

Én spec alacsony fogyasztású gépet fejlesztenék (vagy újat),

abba mit ajánlatok.

Szal Proci+Video? Esetleg alaplap+Mem is.

Jelenleg AMD4850E-m van 4G DDR2-1066-al (800-on ugye, de nem akar dulach-ban menni) és AMD4670-es kari.

A 45W-os TDP-s procikat nézegetve, hát nem is tudom.

Ja és DDR2->DDR3 ra menve mennyi is a különbség?

elfmage
elfmage
2009. okt. 2. 12:05
#17

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Nurba
Nurba
2009. okt. 2. 3:06
#16

Jó cikk, jó proci :)

De az a játékosoknak nem ajánlott úgy hangzik, mintha nem is lehetne vele játszani...most a 13-20% veszteség nem sok sztem. Most 20 helyett 23-24fps nem olyan nagy megváltás (persze ha valaki kizárólag gémelni akar, jobban vagy ugyanúgy jár egy X3-al...viszont a phenom II valamiért jobban tuningolható, így egy tuningolós gémernek mindenképpen X3...pláne ha még feléleszti a 4. magot...). Én továbbra sem tudom mit vegyek 630 vagy 720? Játszok is meg minden más, amire éppen szükség van...

Svindler
Svindler
2009. okt. 2. 1:20
#15

Jogos, elcsúszott egy sorral az enkódolós része az E8200-nak a táblázatomban, az ott 1perc 45mp, javítottam. Köszönöm az észrevételt.

Multitask
Multitask
2009. okt. 2. 0:52
#14

Tényleg jó teszt lett, grat!

De egyet nem értek, hogy tudta az E8200 verni mp3 kódolásban a többieket, ha az intel 8 és fél perc alatt végzett a többi meg 2 perc felett valamivel (a táblázat alatti szövegben van írva).

zuldker
zuldker
2009. okt. 1. 23:40
#13

Hali !

Na meg annyit hogy egy X2 250es 3.0GHz prociból normál léghűtéssel 3.8-3.9 GHz hozható ki, legalább is nekem ezt sikerült olyan 30 fokos procival. 3.8 on azé nem rossz teljesítményt nyújt így az L3 nélkül is. Amúgy meg a X2 550 4magosított változata 3.6-3.8 körül igazán nagyot tud dobni, és a 955ösök is mennek 4 Ghz körül így már az azonos árkategóriában lévő Intel procikat veri azért. Igaz az i5 i7 lehet jobb lesz de ne felejtsük el az már egy frissebb cucc, csúnya lenne ha lassabb lenne .

/ 2
Vissza az oldal tetejére