Shop menü

A RAZER EXTRÉM PC-JE IRÁNT NEM IGAZÁN ÉRDEKLŐDNEK AZ OEM-EK

A Project Christine iránt egyelőre nem nagyon érdeklődnek az OEM-ek, de a Razer első embere bizakodó: szerinte az idei év végéig 2-3 OEM-mel azért sikerülhet majd megállapodni a gyártással kapcsolatos részletekről.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
A Razer extrém PC-je iránt nem igazán érdeklődnek az OEM-ek

A Razer moduláris PC koncepciója, amely egyelőre a Project Christine nevet viseli, január folyamán mutatkozott be a CES alkalmával, és rendhagyó, meglehetősen innovatív dizájnjával igen nagy port kavart.

A pofás kis moduláris PC körül azóta nagy volt a csend, ám most szerencsére megtört a jég, igaz, a friss információk sajnos elég kedvezőtlen képet festenek az újdonság jövőjével kapcsolatban. A Razer első embere, Ming-Liang Tang a TechRadar munkatársainak adott nyilatkozatában elárulta, milyen akadályok hátráltatják az innovatív PC piacra kerülését.

Galéria megnyitása

Sajnos a dolgok jelenlegi állása szerint nem a Razer a hunyó, hiszen a cég szívesen piacra dobná a terméket, ha lenne olyan OEM vállalat, aki ebben segít. Ming-Liang Tan szerint már több tárgyalást folytattak a különböző OEM gyártókkal, de a helyzet nem túl bíztató, hiszen az OEM-ek inkább ontani szeretnék magukból a termékeket, nem igazán hajlandóak innovációra.

Szerencsére azért némi fény is van már az alagút végén – és nem azért, mert jön a vonat. A Razer első embere egyelőre bizakodó, ugyanis szerinte van esély arra, hogy év végéig megállapodást kötnek kettő vagy három OEM gyártóval, akik vállalhatják a Project Christine gyártását.

Kétségtelenül könnyű az OEM-ekre mutogatni, mondván, nem akarnak igazi innovációban részt venni, de azért valahol érthető, hogy távolságtartóan állnak egy ehhez hasonló termékhez. A Christine látszólag rengeteg drága, komplex hardverkomponens alkalmazását követeli meg, amelyek miatt leginkább a felsőkategóriás számítógépek piacán rúghat labdába. A Razer első embere persze másképp látja a helyzetet, hiszen a cég tervei szerint a modulok, amelyek az innovatív PC-t alkotják, többféle ársávban válhatnak majd elérhetővé, így talán szélesebb felhasználói rétegeket is megcélozhat az ötletes koncepció.

A Razer tervei között előfizetéses modell is szerepel, amellyel az elavult Christine hardverkomponensek jelentette problémát próbálják orvosolni – itt minden bizonnyal egyfajta újrahasznosításról, illetve kedvező feltételek mellett újraértékesítésről lesz szó. Persze a Christine modulokat a hagyományos használt hardverek mintájára akár más Christine tulajoknak is eladhatnák a felhasználók, akik éppen erősebb konfiguráció építésével foglalatoskodnak. A kérdés csak az, versenyképes lesz-e a forgalomba kerülő újdonság, azaz lesz-e kinek eladni a később feleslegessé vált komponenseket.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére