A SEGA és a Creative Assembly bejelentette a Napoleon: Total War című játékát, amely a közismert stratégia sorozatot egy friss, sztori központú irányba kívánja elmozdítani. A megjelenés 2010 februárjára tehető.
Ez bizonyára mindenkit nagy meglepetésként fog érni, de a Napoleon: Total War Bonaparte Napóleon életére és hódításaira fókuszál majd. Az egészet három nagy kampányra osztja majd le a játék. Az első a legendás francia hadvezér fiatal éveit dolgozza fel Olaszországban és Egyiptomban. Ezt moszkvai "kalandjai" követik, lezárásként pedig Wellington Hercegével ütközik meg a híres Waterlooi Csatában. A játék lehetőséget ad nekünk a történelem kedvünk szerinti újraírására.
Konkrét gameplay elemeket még nem részleteztek, de a Creative Assembly biztosított minket arról, hogy a Napoleon nagy ugrás lesz a játékmechanika terén. A megcélzott platformokról még szintén nem esett szó, de szinte biztos, hogy a fókuszban a PC lesz.