Shop menü

ELMARADHAT A MOBIL VILÁGKONGRESSZUS, PÉNTEKEN DÖNTHET A GSMA (FRISSÍTVE)

A GSMA vizsgálja a lehetőségeket, közben újabb vállalatok fújtak visszavonulót. Az Apple, az AT&T, Facebook és a Royole is elkerüli Barcelonát.
Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
Elmaradhat a Mobil Világkongresszus, pénteken dönthet a GSMA (Frissítve)

Szinte már kaotikus az állapot a Mobil Világkongresszus körül az új koronavírus miatt, hiszen óráról órára növekedik azoknak a száma, akik visszamondják a részvételt, vagy csökkentik a jelenlétüket. Mostanra újabb cégek foglaltak kedvezőtlen állást az ügyben, ezt látva a GSM Association úgy dönthetett, hogy péntekig határoz arról, hogy lesz-e idén MWC.

A Mobil Világkongresszus az eredeti tervek szerint február 24-én nyitná meg a kapuit, és már az azt megelőző napokon is rengeteg nagy sajtótájékoztató lenne Spanyolországban. Eddig a GSMA tartotta magát ahhoz, hogy az új koronavírus hiába tizedeli a résztvevőket, az MWC nem fog elmaradni. De mostanra már akkora mértéket öltött a távol maradók és a jelenlétüket csökkentők listája, hogy a szervezet mégis mérlegeli, hogy esetleg lefújja az egész rendezvényt.

Eddig azt hangsúlyozta a GSM Association, hogy a csökkenő létszám ellenére is nagyjából 2800 kiállítóval számolna, de a helyzet a színfalak mögött radikálisan változhatott a napokban. Most már arról van szó, hogy egy megbeszélést fog tartani a szervezett február 14-én, pénteken, amiről egy spanyol lap adott hírt. És állítólag ennek az eseménynek az lesz a legfőbb témája, hogy megrendezésre kerül-e az MWC.

Galéria megnyitása

Közleményt a GSMA nem adott ki az ügy kapcsán, szóval még továbbra is az a legvalószínűbb hivatalosan, hogy lesz Mobil Világkongresszus 2020-ban is, mint ahogy az elmúlt években mindig, csak kisebb számú résztvevővel. A Xiaomi például a tegnapi napon ismét megerősítette, hogy biztosan ott lesz a rendezvényen – ha lehetősége nyílik rá –, de egyedi biztonsági intézkedéseket is tervez annak érdekében, hogy a látogatói biztonságáról gondoskodjon. Szóval nem mindenki ódzkodik a részvételtől.

Az viszont biztos, hogy a távol maradók száma lassan már négyzetesen emelkedik. Legfrissebb értesüléseink szerint az Umidigi, a Cisco, a Facebook, az AT&T, a Sprint, a Royole is arról számolt be, hogy nem fognak megjelenni Barcelonában. A visszalépők teljes listája pillanatnyilag már így fest:

  • Accedian
  • Amazon
  • Amdocs
  • AppsFlyer
  • ARCEP, France’s FCC
  • AT&T
  • Ciena
  • Cisco
  • CommScope
  • Dali Wireless
  • Ericsson
  • F5 Networks
  • Facebook
  • Gigaset
  • iconectiv
  • Intel
  • InterDigital
  • Interop Technologies
  • KMW Communications
  • LG
  • MediaTek
  • NTT Docomo
  • Nvidia
  • Radwin
  • Royole Corporation
  • Sony
  • Spirent
  • Sprint
  • Ulefone
  • Umidigi
  • Vivo

A fenti felsorolásban ráadásul nincsenek benne azok, akik kivonulnak, de alacsonyabb létszámmal és kevesebb sajtóeseménnyel számolnak, ilyen például a TCL és a ZTE. A fent említettek mellett a CNET már olyan sajtóértesülésekről számolt be, miszerint a Samsung is vizsgálja annak a lehetőségét, hogy miként tudná csökkenteni a részvételét. Állítólag sok alkalmazott már lemondta a repülőjegyét.

Galéria megnyitása

Belsős információk szerint az Apple is lemondta a találkozóit, persze az Apple egyébként sem tervezett nagy részvételt, de a vállalat több képviselője is jelen lett volna az eseményen, így viszont távol maradhatnak. Továbbá a Rakuten, és az irányítása alatt álló Viber esetében is arról lehet hallani, hogy szerényebb személyzettel vágnak neki az eseménynek, illetve adott esetben dönthetnek a visszavonulás mellett is.

Mindezen információk fényében kíváncsian várjuk, hogy a GSM Association milyen információval áll majd elő pénteken.

Frissítés:

Hírünk megjelenésével nagyjából egy időben hivatalosan is megpecsételődött az MWC sorsa, a GSMA a vártnál hamarabb bejelentette, hogy elmarad az idei kiállítás.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére