A Cyberpunk: Edgerunners a mai napig foglalkoztatja a rajongókat és sokan különböző teóriákat állítottak fel a befejezés tekintetében. Ezek a teóriák azért is kaptak szárnyra, mert többen tényként kezdték kezelni, hogy jön a sorozat második évada is, holott első pillantásra egy befejezett sztorit kapott a néző.
A CD Projekt viszont a Famitsunak megerősítette, az Edgerunners egy önálló történet, nem lesz folytatása, ezt ennyire tervezték.
Ettől függetlenül viszont nagyon szívesen dolgoznának újra együtt japán animációs stúdiókkal, így nem kizárt, hogy a jövőben jönnek még ebben a világban játszódó animék.
Nagyon kicsi viszont az esélye, hogy annak közvetlenül köze lenne az Edgerunners-hez, annak meg még kisebb, hogy akár második évadról beszéljünk.
A Studio Trigger animesorozata újraélesztette a botrányokkal övezett játék népszerűségét, így ez lehetett a CD Projekt RED legjobb marketing befektetése, ami megmentett egy bukott címet.
A cikk további része spoileres dolgokat tartalmaz.
David története a főszereplő látszólagos halálával ér végét, ám sokak szerint ez csak szimuláció. Az interjú alapján viszont nem úgy tűnik, hogy ez lett volna a szándék. A beszélgetésből viszont sok más érdekes dolog is kiderül az Edgerunners készültével kapcsolatban.
A Famutsu interjúja két személyt szólaltat meg. Az egyik a CD Projekt Red japán menedzsere, illetve az Edgerunners producere, Honma Satoro. A másik interjú alany pedig Imaishi Hiroyuki, a Trigger animációs rendezje és animátora.
A CDPR-nél dolgozó Honma felettese, a CDPR üzletfejlesztési igazgatója eredetileg a Varsói Egyetem japán karán végzett és korábban mangák árusításával foglalkozott, így nem volt nehéz rábeszélni, hogy legyen anime a Cyberpunk 2077-ből.
4-5 stúdió pályázott a projektre, végül azért a Triggerre esett a választás, mert ők lelkesedtek leginkább a projektért és képesek egyedit alkotni. A Trigger maga pedig azért pályázott, mert volt a stúdióban egy CDPR rajongó, aki nagyon ajánlotta, hogy vágjanak bele a dologba. Imaishi végül kipróbálta a Witchert és tetszett neki a kidolgozottság, a cyberpunk korszakot pedig szereti, így belement a dologba.
A projektet 2018-ban kezdték el, ekkor viszont még nem létezett a játék, így nehéz volt elképzelniük, hogy miként fog beleilleni az animéjük a játék világába. Nagyon féltek attól, hogy a rajongók elutasítóak lesznek.
A CDPR sem volt könnyű helyzetben, mivel ez volt az első eset, hogy külsős céggel dolgoztak, ráadásul a japánokkal való munka több nyelvi problémát is felvetett a forgatókönyv előkészülte során. A Trigger részéről pedig egy játék és egy animációs sorozat története sok szempontból különbözik; ami jól jönne ki játékban, nem biztos, hogy izgalmas lenne a nézőnek. Márpedig először olyan anyagokat kaptak a CDPR-től, amik egy játékhoz illenek, nem egy sorozathoz, így ragaszkodniuk kellett az álláspontjukhoz, miszerint ez nem lesz jó, ha azt csinálják meg animében.
Végül rájöttek, hogy nem kell köntörfalazniuk (ami amúgy nagyon jellemző a japánokra), és mindenki érdeke, hogy egyenesen megmondják, ha valamit változtatni szeretnének.
A CD Projekt egyenesen kérte, hogy diák legyen a főszereplő, legyen a nagyközönségnek megcélozva és az animében semmiképpen se lehessen legyőzni Night City-t.
Honmát kifejezetten inspirálta, hogy muszáj rossz befejezést készítenie, de ami végül bekerült, az még a legenyhébbek között volt. Ennél sokkal tragikusabb sorsot szántak a főhősöknek. Végül az első epizód szinte teljesen a CDPR ötlete alapján ment le, míg az utolsó kettő már a Trigger elképzelései szerint.
Mielőtt megjelent az anime, nagyon féltek a reakcióktól, mivel egy normális sorozat esetében az első epizód után kapnak visszajelzést és a később tudnak finomítani a dolgokon. Az Edgerunners viszont már fél éve készen volt, a Netflix egyben adta le, nem volt lehetőség reagálni. Ráadásul a CD Projekt Red sem adott egyértelmű visszajelzéseket, ők maguk ugyanis láttak hibákat a kész műben, amik nem úgy vannak a játékban, de úgy voltak vele, ha túl sok változtatást kérnek, sose fog elkészülni.
Az anime a játékban található Night City-t használja háttérként. Imaishi szerint lehetetlen lett volna ilyen részletességű várost kézzel megrajzolni, ennyi ember munkáját ugyanis nem lehet egy képre megfelelően összemosni. Night City pedig annyira részletes a játékban, hogy kár lett volna veszni hagyni annak a lehetőségét, hogy ezt használják a hátterekhez. Szerinte pénz és erőforráspazarlás lett volna mindent újrarajzolni.
(screenshot forrás: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/v9t2n0/edgerunners_vs_2077_night_city_comparison/)
Érdekes módon a groteszk dolgok nem a kedvencei a megkérdezett Imaishinek, de szerették volna bemutatni a dolgok szomorú és nehéz oldalát is.