A Készülékkereső szolgáltatás hosszú évek óta elérhető, és folyamatosan fejlődik, több funkciója is van már azon felül, hogy a mobiltelefonok megtalálására alkalmas. Lehet már ezzel például kiegészítőket, nyomkövető eszközöket is felügyelni, és innentől helymegosztást is lehet ebben indítani.
A március Pixel Feateure Drop frissítéssel jelentette be a Google az új lehetőséget, ami arra szolgál, hogy az emberek ne csak akkor próbálják használni a Készülékkereső appot, mikor arra egy eltűnt eszköz miatt van szükség, hanem rutinosan alkalmazzák a mindennapok során. Az élő helymegosztás napjainkban már többféle applikáción keresztül megoldható, és ezt a funkciót integrálta most a Google a Készülékkeresőbe is.
A vállalat első körben csak a Pixelekre jelentette be a fejlesztést, de hamar kiderült, hogy az új funkció mindenki számára elérhetővé vált a Google Készülékkereső (Find Device) alkalmazásban. A használata nagyon könnyű, ami mindenképpen jó hír. A felhasználó az applikáció elindítását követően a képernyő alján található „Emberek” fül kiválasztását követően érheti el a fejlesztést. Ezen a ponton a Google jól láthatóan kiemelte, hogy még egy béta verziós újításról van szó, ezt érdemes szem előtt tartani.
Az Emberek fülön rögtön látszik majd a képernyő tetején a beágyazott Google Térkép, ahol kirajzolódik majd a barátok, rokonok, ismerősök által megosztott helyadat valós időben, folyamatosan frissítve. A megosztás indításához a lentebb található „Új megosztás” gombot kell használni. Itt látszik majd, hogy mennyi az akkumulátor töltöttségi szintje, hol van éppen a felhasználó (utcanevet is megjeleníti), és kiválasztható, hogy mennyi ideig menjen a helymegosztás.
Nem kell attól tartani, hogy véletlenül úgy maradna a megosztás, ami akár kellemetlen helyzetbe is hozhatja az embereket. Van 1 órás limit, napi és végtelen megosztás, valamint beállítható egyéni időtartam is. Ebben az esetben óra és perc pontossággal határozható meg a helymegosztás ideje, ami jól jöhet, mikor tudja felhasználó, hogy egy utazás várhatóan meddig fog tartani. Indítható helymegosztás az utazás idejére. Az egyéni idő legfeljebb 1 napon belül állítható.
A megosztáshoz létrehozható hivatkozás, vagy megadható e-mail cím a küldéshez. Az indítást követően látszik majd, hogy kivel van megosztva éppen a helyadat. A kiválasztott partnerek azonnal kapnak majd egy Google Térkép értesítést is a megosztásról, nem feltétlenül kell az e-mailes értesítésből megnyitni a szolgáltatást.
A megnyitást követően egyetlen gombnyomással a kiválasztott partner is megoszthatja a saját helyzetét, így mindenki tudja majd, hogy a másik éppen hol jár. Azt is jelzi a program, hogy a személyek között mekkora a távolság. A megosztások bármikor megszakíthatók, ha valaki 1 órás megosztást indított, azt is bármikor kilőheti, ha már nincs rá szüksége.
Mivel jelenleg még béta fázisban van a fejlesztés, adódhatnak még kisebb-nagyobb gondok a használata során. Elképzelhető, hogy a frissítés folyamatában lehet szünet például, de lehet manuálisan friss helyadatot lekérdezni, ha egy ideje látszólag nem frissült. Azért bízunk abban, hogy többnyire gondtalanul fog menni az új funkció, ha már megnyitotta a Google mindenki számára. A cég a kényelmes használat érdekében kapcsolta ezt össze a Térképpel, így attól sem kell tartani, hogy a partner készülékén ne lenne telepítve a helymegosztás figyelemmel kíséréséhez szükséges alkalmazás.