Három évvel azután, hogy a Steam korai hozzáféréses rendszerében elindult, és egy évvel azt követően, hogy ténylegesen meg is jelent, most itt az Ark: Survival Evolved utolsó kiegészítője, az Extinction. Igaz, egyelőre csak PC-n, mert Xbox One-ra és PS4-re csak november 11-én érkezik.
A két korábbi kiegészítőhöz, a Scorched Earth-höz és az Aberrationhöz hasonlóan ez is egy teljesen új pályát mutat be, új játékmechanizmusokkal és lényekkel. A környezet pedig ezúttal is sci-fi körítésű, jócskán elszakadva ezzel az eredeti Ark természetesebb mivoltától, ráadásul még egy lerombolt metropolisz maradványait is felfedezhetjük. A legnagyobb ellenfelek pedig a Titánok lesznek, akik ezt a világot uralják.
A készítők elmondták, hogy az Extinction kiegészítő új lényei mechanikus-organikus hibridek. A túlélésben pedig olyan eszközök segítenek majd, mint a megfigyelő drónok, organikus transzmutációs gépek, biztonsági robotok, sőt, még a saját mechánkat is megépíthetjük majd.
Az alap Ark: Survival Evolved egyébként most november 11-ig ingyenesen kipróbálható a Steamen, valamint 60%-os leértékeléssel megvásárolható 22 euróért. Az Extinction kiegészítőért önmagában 16,79 eurót kérnek el.