Shop menü

DIMENSITY RENDSZERCHIPES GALAXY S25 VARIÁNS IS KÉSZÜLHET

Egyre biztosabb, hogy a Samsung jövőre nem használja az Exynos lapkákat a felsőkategóriás okostelefonokban.
Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
Dimensity rendszerchipes Galaxy S25 variáns is készülhet

Folyamatosan záporoznak az információmorzsák a Samsung következő generációs Galaxy S szériájával kapcsolatosan. Most már nemcsak a Galaxy S25, S25+ és az S25 Ultra van terítéken, hanem még a Galaxy S25 FE is szóba került. Márpedig annak aztán tényleg messze lehet a bejelentése.

Egy X felhasználó, Jukanlosreve számolt be arról, hogy megbízható információkhoz jutott hozzá a Galaxy S25 termékcsalád minden tagját illetően. A jelentés szerint mostanra eldőlhetett, hogy a Samsung kizárólag a Qualcomm Snapdragon rendszerchipeket fogja használni a Galaxy S25, S25+ és S25 Ultra trió esetében.

Az elmúlt napokban több forrás is arról írt, hogy a Samsungnak problémái akadtak az új generációs Exynos rendszerchippel. Nem tud olyan kihozatali arányt elérni az új gyártási eljárás és az Exynos 2500 párosa, amivel biztosan neki merne vágni az erre épülő okostelefonok tömegtermelésnek a dél-koreai alakulat. Mivel idő szűkében van a vállalat, így minél előbb döntésre kellett jutni, és mivel a Galaxy S25 széria jelenleg a legfontosabb terméke, kockáztatásnak itt nincs helye.

Abból a szempontból jó volt a Samsung helyzete, hogy a Galaxy S25 széria minden tagját eleve úgy tervezék, hogy a Snapdragon 8 Gen 4 rendszerchiphez idomuljon. Hiszen az Egyesült Államokban és Dél-Koreában akkor is ezzel kerültek volna forgalomba, ha például Európát az Exynos lapkás változatok árasztják el. Ez a döntés igazából csak azért volt nehéz, mert valamelyest növeli a cég költségeit, csökkenti a profitját.

A felhasználók szempontjából jóformán semmi tétje nincs a dolognak, hiszen a mobilok használati élménye attól, hogy nem lesz Exynos chipes változat, legfeljebb csak jobb lehet az elmúlt évek tapasztalatai alapján. Persze a Samsung minden évben a legjobb tudásának megfelelően fejleszti ezeket az egységeket, most is így alakult volna, csak a cég gyártási eljárásával adódtak gondok.

Az X-en megjelent beszámoló legérdekesebb pontja, hogy már a Galaxy S25 FE modellre is kitér. Alig két hete kezdődött a Galaxy S24 FE forgalmazása, és már arról pletykálnak, hogy mit hozhat az utódja.

A Samsung az elmúlt években készített már „Fan Edition” Galaxy S modelleket tisztán Snapdragon lapkával, vegyesen Exynos és Snapdragon chipeket használva, és az új Galaxy S24 FE most éppen kizárólag az Exynos 2400e chipet alkalmazza. Ehhez képest a Galaxy S25 FE egy új irányba indulhat el, a vállalat tervezői ezt már egy MediaTek által fejlesztett lapka köré húzhatják fel.

A MediaTek és a Samsung az elmúlt években egyre jobb viszonyt kezdett kialakítani. Ennek az eredményét pedig már nemcsak az mutatja, hogy több középkategóriás eszközbe került Dimensity vagy Helio szériás chip. Szeptember végén a vállalat a Galaxy Tab S10 táblagépek párosát is egy MediaTek lapkával felvértezve küldte bevetésre. A Galaxy Tab S10+ és a Tab S10 Ultra egyaránt a Dimensity 9300+-t alkalmazza.

A Galaxy S25 FE már a MediaTek Dimensity 9400 használatával debütálhat jövőre.

A Dimensity 9400 már bemutatkozott, a MediaTek éppen a napokban rántotta le a leplet erről, és nagyon jó lehetőségeket fog biztosítani a mobiltelefonok számára. Miközben egészen biztos, hogy olcsóbban lehet hozzáférni, mint a Snapdragon 8 Gen 4-hez, így ebből a szempontból a Samsung számára is ideális választás lehetne. Ráadásul a jelenlegi helyzet alapján a gyártó már a következő felsőkategóiás táblagépeket is ezzel az egységgel képzelheti el.

A Samsung valószínűleg 2025-ben is az év második felében, ősszel állhat majd elő a Galaxy S25 széria legolcsóbb tagjával.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére