Általánosságban elmondható, hogy a Motorola nagyon jó munkát végzett az utóbbi időben, és szép lassan tudta is növelni az eladásait Európában. Viszont a mostani Moto G páros nem sikerült túl vonzóra, ami elég elszomorító, mert éppen ezek vannak abban az ársávban, ami például itthon is különösen nagy érdeklődéssel kísért.
A Moto G67 és G77 páros szinte azonos felépítéssel rendelkezik, ami önmagában nem lenne gond. A probléma ott kezdődik, hogy gyengébb rendszerchipeket kaptak, mint a felmenőik, már 4K videózásra sem képesek emiatt, és az IP68 tanúsítványról is lecsúsztak, pedig a Moto G75-nél ez is megvolt. Cserébe legalább a képernyő jobb lett, de ez sokaknak lesz sovány vigasz.
A Motorola egyértelműen arra ment rá, hogy látványosabb megjelenítőt csomagoljon a készülékekbe, minden mással viszont spórolt. Az új képernyő 6,78 hüvelykes, akár 5000 nites fényerőt is képes produkálni 120 Hz-es képfrissítés mellett, a felbontás pedig már 2772 x 1272 képpontos. A megjelenítőt mindkét mobilnál Gorilla Glass 7i üveg oltalmazza a fizikai behatásokkal szemben.
A mobiltelefonok az Android 16 operációs rendszerrel kerülnek forgalomba, amire a Motorola a My UX grafikus felhasználói felületet húzta. A Google és a Moto szoros együttműködése révén itt mélyen integrált Geminit is kapnak majd a vásárlók a fejlett gesztusvezérlés, a biztonságot garantáló ThinkShield és egyéb extrák mellett.
Szelfiket 32 megapixeles kamerával tudnak gyártani az újdonságok, és 1440p videózásra nyílik lehetősége a felhasználóknak. A G77 és a G67 főkamerája más, a G77-nél a fejlesztők már egy 108 MPixeles szenzort használtak, míg a G67 maradt a jól bevált 50 megapixelnél. Egy-egy társkamerával rendelkeznek a mobiltelefonok, és ebben már nincs köztük különbség, hiszen 8 MPixeles, ultraszéles látószögű egységet vonultatnak fel.
A Motorola G67 a MediaTek Dimensity 6300 rendszerchipet kapta meg mindössze 4 GB rendszermemóriával, a társa pedig a Dimensity 6400-at alkalmazza 8 GB RAM mellett. A tárhely mindkét felállásban 256 GB-os kapacitású lehet, és jó hír ezen a ponton, hogy van microSD kártyás bővítési lehetőség, ami a megcélzott ársávban egyre ritkább.
Az újdonságok 5G támogatással és eSIM lehetőséggel születtek meg, ami mindenképpen örömteli. A kapcsolati lehetőségeik listáján szerepel az NFC chip is az olyan alap dolgok mellett, mint a Bluetooth 5.4 modul, a Wi-Fi 5, valamint az A-GPS vevő, ami a Galileo rendszert is képes kiaknázni. Megoldott a Dual-SIM támogatás is, nano SIM és eSIM egyszerre használható.
Teljesen ugyanazt a burkolatot kapta a két eszköz, egyaránt 182 gramm a tömegük és mindössze 7,33 milliméter vastagok. A készülékek IP64 tanúsítvánnyal rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy egy esőt képesek elviselni, de nagyobb nyomásnak nem tehetők ki. A MIL-STD-810H tanúsítványt is megkapták, ami az általános strapabíróságukról tanúskodik.
Zöld és szürke színben kerül a boltokba a Moto G67, a G77-et pedig türkiz és fekete kivitelben lehet majd beszerezni. Valószínűleg az eddigiek után senkit nem ér meglepetésként, hogy az akkumulátor is ugyanaz a két termékben, 5200 milliamperórás kapacitással rendelkeznek. A gyorstöltés pedig 30 wattos teljesítménnyel megoldható.
A Moto G67 és G77 megvásárolható lesz Magyarországon is egyebek mellett. A készülékek ajánlott fogyasztói ára 260 és 300 euróban lett meghatározva. A bevezetés fokozatosan indul a következő napokban.