Shop menü

BANKKÁRTYA TESTÉBE BÚJT NYOMKÖVETŐVEL ÁLLT ELŐ AZ UGREEN

A különleges termék sok helyen lesz ideális, és amellett, hogy 1 évig bírja, egyszerűen újratölthető.
Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
Bankkártya testébe bújt nyomkövetővel állt elő az Ugreen

Egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek az Apple és/vagy a Google nyomkövető hálózatait támogató eszközök, melyek segítenek az elveszett dolgok, eszközök nyomára akadni. Tavaly a Ugreen kiadott egy bankkártyához hasonlító megoldást, ez nálunk is elérhető, most pedig arról számolhatunk be, hogy elkészült ennek a második generációja. 

Az új FineTrack Slim névre hallgató készülék valóban teljesen olyan, mint egy hitelkártya, bankkártya, éppen ezért tökéletes választás lesz például a pénztárcák nyomkövetésére. Minden további nélkül elfér majd az egyik kártya helyén a sok valódi bankkártya és igazolvány között. 85 milliméter széles, 53 milliméter magas, és mindössze 1,7 milliméterre emelkedik ki a síkból.

Galéria megnyitása

Sajnos a Ugreen ebben az esetben csak az Apple platformját támogatja, a Lokátor hálózatot használva lehet a nyomára bukkanni a kiegészítőnek. Az iOS-es eszközöket használja tájékozódási pontnak. Bízunk abban, hogy idővel megoldja majd a Ugreen a Google készülékkereső hálózatának támogatását is egy a jövőben érkező eszköznél. Addig is ez a kiegészítő az iOS felhasználóknak kedvez.

Galéria megnyitása

UWB nincs az eszközben, csak Bluetooth modult használ. Ez azt jelenti, hogy nagyjából 10 méteres távolságból lesz képes jelzést adni a hollétéről, de pontosabban nem lehet majd behatárolni a helyzetét. Viszont rendelkezik az eszköz egy beépített hangkeltővel, amit garantáltan meg lehet majd hallani a közelében. Akár 100 dB-es hangjelzést tud leadni az apró és hajszálvékony kártya. 

Galéria megnyitása

Beállítható a kártyához elhagyási riasztás, ilyenkor azonnal jelezni fog a felhasználó mobilja, ha nem érzékeli a nyomkövetőt. A távoli helymeghatározást pedig összefűzte a Ugreen megosztási opcióval. A felhasználók az ismerősökkel, rokonokkal meg tudják majd osztani az eszköz adatait. Alkalmas lesz ez a funkció arra is, hogy például egy reptéren a személyzettel ossza meg a csomag helyzetét a tulajdonosa, ha annak nyoma veszett az utazás során.

Galéria megnyitása

A FineTrack Slim egy rendkívül ellenálló műanyag burkolatot kapott, ami ráadásul kiválóan szigetelt. IP68 tanúsítványt szerzett, ez azt jelenti, hogy por egyáltalán nem juthat a házba, és 1,5 méter mély vízben 30 percet is átvészelt gondtalanul. A kártyán van egy apró rés, melyen keresztül fel lehet akasztani, így akár egy kulcscsomón is használható, noha erre a célra nem ez lesz a legalkalmasabb formátum. Egy gombbal is rendelkezik az eszköz, ezt megnyomva lehet majd leállítani a keresési módot. A gomb mellett van egy állapotjelző LED is.

Az új FineTrack Slim nyomkövető legfontosabb fejlesztése az első generációhoz képest, hogy egy vezeték nélküli töltéssel táplálható akkumulátort kapott. 

A manapság kapható legtöbb nyomkövető egy elemről működik, amit általában évente egy alkalommal kell cserélni. Ebben az esetben viszont más a helyzet, a második generációs FineTrack Slim vezeték nélkül tölthető. Elegendő lesz évente egy alkalommal tölteni, nem merül le hamar a beépített speciális erőforrása. 

Galéria megnyitása

Az első FineTrack Slim még egyedi töltővel rendelkezett, aminek itt búcsút lehet inteni. A friss nyomkövető vezeték nélküli töltését meg lehet majd oldani akár egy erre alkalmas okostelefonnal, de bármilyen Qi szabványos töltőpaddal beéri. A tervezők még mágneses rögzítési lehetőséggel is ellátták a kártyát, ezáltal stabilan hozzátapad azokhoz amelyek például MagSafe-et alkalmaznak. 

Galéria megnyitása

Az új Ugreen FineTrack Slim már megrendelhető több európai országban, a termék 25 eurós ajánlott fogyasztói árral jött, de már van, ahol ennél alacsonyabb összegért cserébe lehet beszerezni.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére