Már januárban volt arról szó, hogy a Disney+ sokkal jobban teljesít, mint amire előzetesen a vállalat számított. Alig több mint egy évvel az indulást követően sikeresen érte el azt a célt, amit egyébként négyéves terv keretében szeretett volna abszolválni. Már december végén arról szóltak a hírek, hogy átlépte a 90 milliós felhasználói tábort.
Ezúttal pedig már arról van alkalmunk beszámolni, hogy a Disney+ elérte a 100 milliós mérföldkövet is, ami egészen döbbenetes. Amikor a platformot tervezte a stúdió, akkor úgy kalkuláltak, hogy 2023-ra érhetik el a 90 milliós határt, most viszont még 2021-nek is csak az elején járunk, de már bőven túl is teljesítette a korábbi célt. 2019 november 12-én indult el hivatalosan a streaming szolgáltatás, szóval mindössze 16 hónapja van a pályán, de már bőven lekörözte az HBO hasonló megoldását.
A piacot a Netflix vezeti, január végén abszolválta a 200 milliós előfizetői számot, és mögötte nem túl nagy lemaradásban jön az Amazon Prime Video, ami egy évvel ezelőtt lépte át a 150 milliós felhasználói bázist. Ezeket már a Disney+ követi a sorban a 100 milliós eredményével. Az HBO Max és az HBO Go összesen nagyjából 40-50 millió közötti fizető nézővel rendelkezhet mostanra, és a becslések szerint az Apple TV+ is 40 millió felhasználó körül járhat - bár erről sajnos a vállalat nem jellemző, hogy hivatalos adatot közölne, így csak a harmadik féltől származó elemzésekre tudunk alapozni.
Akármilyen gyorsan növekedik a Disney+, azért arról még nem érdemes beszélni, hogy egyhamar a trón közelébe kerülhet. Viszont a legfrissebb elemzések már bizony azt pedzegetik, hogy amennyiben a trendek hasonló módon alakulnak a továbbiakban is, négy éven belül sor kerülhet arra, hogy a Disney+ lépjen az élre.
A vállalat tervei között szerepel, hogy az idei évben egyre több régió felé nyitja majd meg a szolgáltatást, ugyanis még bőven vannak olyan területek, ahol a Disney+ nem érhető el. Jelenleg globálisan mindössze 59 országban lehet hozzáférni ehhez a streaming szolgáltatáshoz.
Éves szinten több mint 100 új címet terveznek elindítani a Disney-nél, hogy a meglévő előfizetők figyelmét folyamatosan fenntartsák. A cég elképesztően sokrétű tartalomkínálattal tud szolgálni, amiben lényegében mindenki megtalálhatja a számára megfelelő dolgokat. A Disney+ számára a következő években a Disney Animation, a Disney Live Action, a Marvel, a Star Wars és a National Geographic részleg is ontani fogja az izgalmas újdonságokat.
Mostanra olyan nagy sikerű címeket adott a közönségnek a Disney+, mint a WandaVision (borítókép) vagy a The Mandalorian, a kínálatában pedig rengeteg korábbi tartalom is várakozás nélkül elérhető. Megtekinthető a Thor: Ragnarok, a Star Wars és az X-Men széria, no, meg persze rengeteg egyéb dolog mellett a Simpson család is. És évről - évre gazdagabb lesz a felhozatal, példának okáért hamarosan indul a The Falcon and the Winter Soldier, ennek március 19-én lesz a premierje.
A Disney egyébként a streaming szolgáltatásának a sikerét nem ünnepelheti felhőtlen örömmel, mert bár a Disney+ szépen kezdi termelni a bevételt, és stabilan hoz a konyhára, azért közel sem jelent olyan pénzforrást, mint a világszerte jelenlévő vidámparkok. De a járvány miatt a Disneyland parkok jellemzően zárva vannak, és ez óriási kiesést eredményez a cég költségvetésében.