Az Nvidia következő generációs, Pascal architektúra köré épülő GPU-iról már szállingóznak az információk – legutóbb a GP104-es modellről fújt be a szél néhány információmorzsát. Most ismét friss pletykák érkeztek, amelyek még több részletet tartalmaznak, igaz, mivel ezek nem hivatalos forrásból származnak – ezért csak pletykák –, így érdemes őket kellő gyanakvással fogadni.
Az új GPU-k pontos paraméterei mellett azt is találgatják a források, hogy a jövőben megjelenő GeForce videokártyák pontosan milyen nevezéktan szerint kaphatják típusjelzéseiket. A GTX 1000 név az információk szerint elvetésre került, helyette egy új lap nyílik a GeForce család történetében, ugyanis a friss modellek a GeForce Xx0 nevet viselhetik. A GP104 és GP100 alapú modellek a GeForce X80-as sorozatban foglalhatnak helyet, ahol a teljesítmény szegmenset a GeForce X80, a felsőkategóriát a GeForce X80 Ti, az abszolút csúcskategóriát pedig a GeForce X80 TITAN képviselheti.
A Pascal architektúra köré épülő GP104-es GPU a várakozások szerint 4096 CUDA maggal, 256 textúrázóval és 128 renderelő egységgel érkezhet, memóriatámogatás terén pedig 384-bites adatsínre és GDDR5X támogatásra lehet számítani. A GPU köré épülő videokártyákon 6 GB-nyi fedélzeti memória lehet, a GPU textúra- és pixel-kitöltési teljesítménye pedig akár 33%-kal magasabb is lehet, mint a GM200 alapú GeForce GTX Titan X modellé. A GP104-es grafikus processzor 16 nm-es FinFET gyártástechnológia segítségével készülhet, a vele felszerelt GeForce X80 modell TDP-je pedig 175 wattos lehet.
A másik új GPU, azaz a GP100-as modell már teljesen más ligában játszik. Az ugyancsak 16 nm-es FinFET gyártástechnológiával készülő modell speciális memóriavezérlőt kaphat, ami a GDDR5X mellett a HBM2 memória-technológiát egyaránt támogatja. A GP100-as lapka éppen ezért kétféle tokozással érkezhet attól függően, mely memóriatípus használata a cél. A GDDR5X támogatással ellátott példány tokozása egyszerűbben nézhet ki, alján pedig több érintkező található annak érdekében, hogy a külső memóriachipekkel való kapcsolat biztosítható lehessen. A HBM2 támogatással ellátott példány ezzel szemben nagyobb lesz, hisz fedélzetén HBM2 memóriachipek is lesznek – valahogy úgy, ahogy azt az AMD Fiji sorozatú GPU-inál már megszokhattuk, igaz, azok még HBM1 memóriachipekkel dolgoztak.
Maga a GP100-as lapka alapjában véve 6144 CUDA maggal, 384 textúrázóval és 192 renderelő egységgel gazdálkodhat. Ebből az erőforrás-mennyiségből a GeForce X80 Ti 5120 CUDA magot, 320 textúrázót és 160 renderelő egységet foghat munkára, az 512-bit széles memória-adatsínt pedig GDDR5X típusú memóriachipek foglalják le. Ez a modell 8 GB-nyi VRAM-ot kaphat, memória-sávszélessége pedig 512 GB/s lehet. A csúcsmodell, vagyis a GeForce X80 Titan ezzel szemben már teljes értékű GP100-as lapkával rendelkezhet, így az összes erőforrást igénybe veheti. Ez a modell 4096 bites HBM2 memória-adatsínt kaphat, amelyre 16 GB-nyi fedélzeti memória kapcsolódhat, így a memória-sávszélesség értéke a félelmetes 1 TB/s-os szintet ostromolhatja. Mind a GeForce X80 Ti, mind pedig a GeForce GTX X80 Titan esetében kétszer nagyobb pixel- és textúra-kitöltési sebességre számíthatunk az elődmodellekhez, vagyis a GeForce GTX 980 Ti-hez és a GeForce GTX Titan X-hez képest.