Miután az Apple nagyon sokat erősített az mobiltelefonjai videós lehetőségein, és így elérte azt, hogy videózásra az iPhone-ok legyenek a legjobbak, a Samsung is elkezdett belehúzni ezen a területen. A Galaxy S25 széria már remek videós újításokkal jött, és a napokban kiderült, hogy a cég az elkövetkezendő időszakban tovább fog erősíteni különböző újításokkal.
A Samsung a Galaxy S25 széria megjelenésével bevezette a Log színprofil támogatást, ami a haladó videósok számára remek lehetőségeket terem. Ennek köszönhetően nagyobb szabadság mellett lehet már a videókat gyártani, szebb képi világ érhető el a mobiltelefonokkal. A Log támogatást a cég a One UI 7 frissítéssel eljuttatta a Galaxy S24 modellekre is. Viszont ezt a lehetőséget csak a hátsó kameráknál lehetett bekapcsolni, de ez hamarosan változni fog.
A One UI 8 első bétája már kikerült, és ebben szúrták ki lelkes érdeklődők, hogy a Samsung a szelfikamera esetén is engedélyezni fogja a Log funkciót, és minden egyéb professzionális videós opciót is, ami a szoftveres oldalon adódik.
Ennek köszönhetően a vloggerek számára megnyílik a terep arra, hogy még jobb minőségű felvételeket tudjanak megörökíteni egyetlen okostelefont használva.
Abból a szempontból eddig sem volt gond a Galaxy S modellekkel, hogy ne lehetett volna 4K Ultra HD anyagot rögzíteni a frontkamerával, ez hosszú ideje megoldott, még 60 FPS-es mód is alkalmazható, és van HDR lehetőség is. A professzionális lehetőségeket azonban korlátozta a Samsung, így a felvételeket nem tudták ugyanolyan beállítások mellett rögzíteni a videósok, mint amit a főkameránál alkalmaztak.
A Log támogatás és egyéb funkciók bevezetése mellett elérhető lesz az előlapi kamera használata mellett a zebracsíkozás és a színprobléma megjelenítése is a videózásnál. Ezek segítik a videósokat abban, hogy észleljék, amennyiben valamilyen területe a felvételnek hibás ilyen-olyan okból. Lehet ez színárnyalati probléma vagy éppen kiégés is. Ezek bármikor előfordulhatnak, és a beállítások módosításával részben kiküszöbölhetők.
Ez mindenképpen egy remek hír, és van benne egy extra csavar. A Samsung most mutatta be a Galaxy S25 Edge okostelefont, és ez nemvárt fordulatot hozott a videózás tekintetében. Az újítások, amikről úgy vélték, hogy a One UI 8-cal fognak bevezetésre kerülni, már ebben megjelentek. A hamarosan kereskedelmi forgalomba kerülő, extravékony csúcstelefon már biztosítja a fejlettebb profi videós módot az előlapi kameránál a Log felvételi lehetőséggel együtt.
Ezáltal pedig már könnyen elképzelhető, hogy rövidesen érkezik egy olyan One UI 7 frissítés a Galaxy S25 mobilokra – és akár a Galaxy S24 modellekre is –, ami bevezeti azt a fejlesztést, amit eredetileg a One UI 8 érkezésével vártunk a kiszivárgó információk alapján.
A mobiltelefonos videózás egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ami annak köszönhető, hogy a gyártók tényleg sokat tesznek azért, hogy minél több és jobb eszközt biztosítsanak ehhez. Az új Galaxy S modellekkel már az is megoldható, hogy az USB-C-n csatlakoztatott külső SSD-re lehessen a felvételeket rögzíteni. Ahogy ezt korábban már az Apple is meglépte, irányt mutatva a versenytársaknak.