Nagyon széles kínálattal szolgál a Honor a különböző mobiltelefonokból, és az egyik legnépszerűbb termékvonala a „számozott” sorozat. Ebből itthon a Honor 200 modellek a legújabbak, és egyben a legkelendőbbek is. A Honor 200 Pro az egyik legnagyobb példányszámban eladott Honor, és most jön a széria új generációja.
Már hosszú ideje lehet pletykákat hallani a Honor 400 modellekről és ezek érkezéséről, és most végre kiderült, hogy mikor lesz a bemutatójuk. Május 22-én fogja lerántani a leplet a Honor 400 és 400 Pro párosról. A bemutatót a cég jelen állás szerint Malajziában rendezi majd, és a tervek szerint ezt követően hamar elérhetővé fog válni a páros globálisan.
A Honor 400 Pro kapcsán a vállalat felfedte, hogy 200 megapixeles szenzorral lesz szerelve. Valószínűleg a főkamera kapja majd ezt a nagy felbontású érzékelőt, de láttunk már zoomolásra szolgáló egységet is ilyen alapon. Korábbi pletykák szerint még a Honor 400 is megkapja a 200 MPixeles képalkotót. A szerényebb mobil a kiszivárgott adatok szerint a Snapdragon 7 Gen 3 rendszerchipre épülhet, míg a széria legjobb tagja a Snapdragon 8 Gen 3-at veheti használatba.
Arról is volt már szó, hogy a Honor a 400-as modellt az Európai Unióban 500 eurós áron kínálhatja majd, míg a 400 Pro neve mellett egy 800 eurós árcédula jelenhez meg. Az nem derült ki, hogy mikor indul a forgalmazásuk a május 22-i bemutatót követően, és a specifikációról sem beszélt hivatalosan a cég, de néhány országban már lehet regisztrálni vásárlási értesítésre, amivel jelentős kedvezményt szerezhetnek az érdeklődők.
Az érkező mobiltelefonok a legfontosabb tagjai a Honor 400 generációnak, de hozzá kell azt tenni, hogy nemcsak ezek lesznek ilyen néven. Sőt mi több, valójában az első Honor 400 már meg is érkezett, a 400 Lite korábban debütált. Ezt a konstrukciót a kínaiak áprilisban leplezték le. Ha pedig már itt tartunk, azt is látni kell, hogy a Honor 400 Lite mostanra a kínálatunkban is felütötte a fejét.
A Honor 400 Lite 6,7 hüvelykes, Full HD+ felbontású AMOLED képernyőt használ, akár 3500 nites fényerőt elérve, 120 Hz-es működést is támogatva. Az Android 15 található rajta a MagisOS 9.0 grafikus felülettel. A Dimensity 7025-Ultra rendszerchipet alkalmazza 256 GB-nyi tárkapacitással és 8 vagy 12 GB memóriával. 5G-s a masina, és egyebek mellett NFC chippel is rendelkezik, gond nélkül lehet vele érintésmentes fizetéseket bonyolítani.
A középkategóriás Honor 400 Lite 16 megapixeles előlapi kamerát vonultat fel. A hátoldalán egy 108 MPixeles főkamera uralkodik, és emellett felbukkant még egy 5 megapixeles szenzort használó, ultraszéles látószögű egység is. IP65 tanúsítvánnyal is rendelkezik a mobiltelefon, és az ujjlenyomat-olvasóját a képernyője alatt hordozza. Az üzemidejére nem lehet panasz, hiszen egy 5230 mAh-s kapacitású akkumulátor látja el energiával, a töltését pedig 35 W-os teljesítménnyel lehet megoldani.
A Honor 400 és a 400 Pro már lényegesen jobb képességű, felszereltségű lesz, de ennek megfelelően árban is egészen más szintet fognak képviselni, mint a 400 Lite modell. Az újdonságok minden bizonnyal ugyanúgy megvásárolhatók lesznek majd itthon, mint a széria legszerényebb tagja.