Shop menü

BEINTETT AZ APPLE A HACKINTOSH HASZNÁLÓKNAK

Manapság sokan próbálkoznak nem túl legális módszerekkel különböző PC konfigurációkra Apple operációs rendszert telepíteni, ami az esetek döntő többségében sikerül is, legalábbis, ha Intel processzorral szerelt konfigurációt választunk. Az ügyeskedők bevált módszere, hogy az olcsóbb notebookokból, amelyek az Intel Atom processzora köré épülnek, varázsolnak egy OS X-et futtató különlegességet, amely tulajdonképpen egy  módosított szoftver (OSx86 projekt).
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Beintett az Apple a Hackintosh használóknak

Manapság sokan próbálkoznak nem túl legális módszerekkel különböző PC konfigurációkra Apple operációs rendszert telepíteni, ami az esetek döntő többségében sikerül is, legalábbis, ha Intel processzorral szerelt konfigurációt választunk. Az ügyeskedők bevált módszere, hogy az olcsóbb notebookokból, amelyek az Intel Atom processzora köré épülnek, varázsolnak egy OS X-et futtató különlegességet, amelyen tulajdonképpen egy módosított szoftver van jelen (OSx86 projekt).

Galéria megnyitása
A legutóbb megjelent Mac OS X frissítéssel az Apple az ügyeskedő felhasználók orrára koppintott: a frissítés telepítésével az Atom rendszereken korábban zavartalanul futó OS X nem indul többé. A Hackintosh rendszerek "építéséhez" a Dell Mini netbook sorozatát használják, általában sikerrel. A MyDellMini fórumon olvasható bejegyzések alapján az Apple a legutóbbi OS X frissítéssel lehetetlenné tette az ilyen módon összetákolt rendszerek használatát, de a felhasználók már meg is oldották a kérdést: találékony módon készítettek egy béta verziós Netbook Installer szoftvert, amely segít az Atom processzorok újbóli működésre bírásában.

Hogy az Apple ezzel a lépéssel az ügyeskedőkkel akart-e kiszúrni, vagy a dolgok mögött az áll, hogy a gyártó régóta emlegetett tablet PC-jénél nem kíván Intel Atom processzort használni és ezért próbálták lehetetlenné tenni az Atom processzorok használatát, az egyelőre rejtély (bár a korábbi Apple nyilatkozatok alapján már régóta sejthető, hogy a vállalat egy percig sem akart Atom processzort alkalmazni az újdonságához).

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére