Shop menü

10 000 MAH-S AKKUVAL SZERELT OKOSTELEFONON DOLGOZIK A HONOR

A készülék a Power szériát fogja gyarapítani, és előre láthatólag nem érződik majd rajta a gigantikus telep.
Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
10 000 mAh-s akkuval szerelt okostelefonon dolgozik a Honor

Nagyon sok energiát fektet abba a Honor, hogy innovatív megoldásokkal rukkoljon elő a mobiljaiban. A cég már tavaly óta használ Tandem OLED panelt, melynek bevezetéséről az utóbbi időben az iPhone-ok kapcsán pletykáltak, és a szilícium-karbid akkumulátorok alkalmazásával is az élen jár. Ezen a fronton dolgozik most egy újabb extrém konstrukción.

A tervek szerint 10 000 milliamperórás kapacitású akkumulátorral szerelt mobilt fog piacra dobni a kínai gyártó.

Idén áprilisban jelent meg az első Honor Power okostelefon, ahol a méretes telep került a figyelem középpontjába. Ebből pedig egy széria lesz a jövőben, melynek állítólag a második tagja lehet az a modell, ami már 10 000 mAh-s akkumulátornak fog otthont adni.

A Honor Power tavasszal egy 8000 mAh-s teleppel lépett a színre, és remek fogadtatásban részesült. Ahhoz képest már egy komoly fejlődést jelenthet, ha tényleg sikerül a vállalat mérnökeinek egy 10 000 milliamperórás energiahordozót a következő Power modellbe szuszakolnia. Ez 25 százalékos kapacitásbővítést jelentene, miközben már most sem lehet oka panaszra a felhasználóknak.

Galéria megnyitása

A jelenleg alkalmazott akkumulátor állítólag 821 Wh/l energiasűrűségű, ami kiemelkedően jónak tekinthető. Ezt úgy érték el a Honor fejlesztői, hogy az szilícium arányát megnövelték a Si/C technológiás akkumulátorban. A Power mobiltelefon következő generációja még nagyobb energiasűrűségű akkumulátorral léphet majd a színre.

A 10 000 mAh-s akkumulátorral felvértezett okostelefon már egészen más távlatokat nyithat az üzemidő tekintetében, mint amihez az elmúlt években hozzászokhattak a felhasználók az átlagosan 5000 mAh-s telepnek otthont adó mobilok révén. Már a Honor Power is több mint 1 teljes napos videózási lehetőséget ígért (25 óra), a tovább hizlalt akkuval pedig még hosszabb ideig lesz képes talpon maradni az eszköz.

Arról nem szólt a pletyka, hogy a Honor Power széria következő tagja mekkora testet ölthet, de a 8000 mAh-s kapacitású teleppel felruházott készülék is csak 7,98 milliméter vastag lett, ami teljesen átlagosnak tekinthető. Borítékolható az, hogy a készülő újdonságon sem lehet majd látni, hogy valójában milyen kövér akkumulátor található a hátoldala alatt. Van azonban még egy fontos információ a termékről, ami a napokban derült ki.

Galéria megnyitása

A MediaTek által tervezett Dimensity 8500 rendszerchip dolgozik majd benne, amiről most hallunk először.

Egy bejelentés előtt álló, felső-középkategóriás konstrukcióról van szó, ami egészen biztos, hogy kiváló tempót fog garantálni a készülék számára. A Honor Power korábban a Snapdragon 7 Gen 3 lapkával lépett színre, már az is nagyon szép teljesítményt nyújtott, a Dimensity 8500 pedig egészen biztos, hogy még kellemesebb használati élményről gondoskodhat, mivel már a Dimensity 8400 is lényegesen gyorsabb a Qualcomm említett chipjénél.

Arról sajnos nem tudunk még semmit, hogy mikor debütálhat a szóban forgó mobiltelefon. Az alapján, hogy már szépen kezd körvonalazódni a specifikációja, talán még idén színre léphet.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére