PC-s verzió és gépigény
Nem véletlenül tűnt fel a különböző korhatár-besorolásért felelős hivataloknál a Quantum Break PC-s verziója. A Remedy nem sokkal ezelőtt hivatalosan is megerősítette, hogy a Quantum Break megjelenik Windows 10-re, mégpedig az Xbox One-os verzióval együtt április 5-én.
A konzolos és a PC-s verzió között a mentések átvihetők, de keresztplatformos játék nem lesz, hiszen a Quantum Break kizárólag single player.
Nézzük is a gépigényt, ami ezúttal leginkább abban a tekintetben tűnik ki, hogy mindenképpen Windows 10 és DirectX 12-kompatibilis grafikus kártya kell hozzá, illetve az ajánlott gépkövetelmény egészen meredek.
Minimum:
OS: Windows 10 64bit
Processzor: Intel Core i5-4460 2,7GHz, AMD FX-6300
Grafika: Nvidia GeForce GTX 760, AMD Radeon R7 260x
VRAM: legalább 2GB
Memória: 8GB
Merevlemez: 55GB szabad hely
DirectX: 12-es verzió
Ajánlott:
OS: Windows 10 64bit
Processzor: Intel Core i5 4690 3.9GHz, vagy ehhez hasonló AMD
Grafika: Nvidia GeForce GTX 970, AMD Radeon R9 390
VRAM: 4GB VRAM ajánlott
Memória: 16GB
Merevlemez: 55GB szabad hely
DirectX: 12-es verzió
Ultra:
OS: Windows 10 64bit
Processzor: Intel Core i7-4790 4GHz, vagy ehhez hasonló AMD
Grafika: Nvidia GeForce GTX 980Ti, AMD Radeon R9 Fury X
VRAM: 6GB VRAM ajánlott
Memória: 16GB
Merevlemez: 55GB szabad hely
DirectX: 12-es verzió
Előrendelői finomságok és új konzolcsomag
Akadnak azonban további részletek is, bár nem kizárólag a PC-s verzióval kapcsolatban. Az első, hogy a játék minden Xbox One-os példányához alapból jár majd az Xbox 360-as Alan Wake, valamint annak két kiegészítője, a The Signal és a The Writer, ami persze játszható lesz a visszafelé kompatibilitás segítségével.
Ha előrendeljük a játék Xbox One-os verzióját az Xbox Store-on (vagy bizonyos üzletekben, ahol az akció érvényes lesz), akkor egyúttal ingyen megkapjuk a letöltőkódot a játék Windows 10-es változatához is, valamint az Alan Wake’s American Nightmare-t, ami szintén játszható lesz a visszafelé kompatibilitással.
Készül ezen kívül egy fémdobozos különkiadás, valamint a Microsoft gyárt egy különleges kiadású konzolt is a játékkal együtt, ami cirrus (avagy pehelyfelhő) színezésű gépet és kontollert tartalmaz, és jár hozzá még az alap Alan Wake, valamint a The Signal és a The Writer.
Végül pedig kaptunk egy új előzetest is, amiben ezúttal az élőszereplős sorozatból láthatunk jeleneteket: