Shop menü

MÁR NEM CSAK JAPÁNRA SZERETNE FÓKUSZÁLNI A SEGA

Török Roland
Török Roland
Már nem csak Japánra szeretne fókuszálni a SEGA

A SEGA az elmúlt években többször megmutatta, hogy érdeklődik a nyugati és a PC-s piac iránt, a legújabb befektetőknek szánt kérdezz/felelek dokumentumukban pedig jelezték is, hogy ezt szeretnék még komolyabban venni.

A Persona 5 nagyon jó kritikákat kapott, amivel ráadásul a SEGA a legjobb kiadók közé is került, ám ennek ellenére nem sikerült nagyobb profitot elérniük. A dokumentum szerint a legnagyobb problémát az alacsony minőségű Sonic játékok jelentették, amik miatt csökkent a vásárlók bizalma, így a vállalat innentől inkább arra koncentrál, hogy minőségi címeket tegyen le az asztalra, mintsem, hogy határidőre kész legyen egy termék.

Ahhoz, hogy változás legyen a profitot illetően ez még nem elég, ezért arra fognak törekedni, hogy a játékaik a globális piacon a japán változatokkal együtt jelenjenek meg, mindezt pedig lokalizáció mellett és minden platformon egyszerre.

A SEGA még felhívta a befektetők figyelmét, hogy korábban csak a Steam volt a PC-s piacon az elérhető egyedüli opció, de már az Epic Games-szel is megéri kapcsolatba kerülni és ott is terjeszteni a portékájukat.

Ezekkel a változtatásokkal kívánják elérni, hogy akár megtriplázzák az eladásaikat a közeljövőben.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére