Shop menü

GRAN TURISMO 6 MEGJELENÉS

Minden amit tudni akartok a GT6-ról...
Csont Szilvia
Csont Szilvia
Gran Turismo 6 megjelenés

A Sony Computer Entertainment Europe és a Polyphony Digital részletezte a GT6 újdonságait és továbbfejlesztett funkciót, nem kevés marketing szagú nyilatkozattal megspékelve, de sebaj, fussuk le velük a kötelező köröket. :)

„A GT6 megjelenésével a Gran Turismo sorozat 15 éves fennállását is ünnepeljük. A GT6 még magasabbra emeli az elődöktől megszokott színvonalat, elmosva a határokat a valódi és a virtuális versenyzés között”– nyilatkozta Kazunori Yamauchi, a Polyphony Digital Inc. elnöke és a Gran Turismo sorozat megalkotója.

Még több autó

A Gran Turismo®6 rendkívüli részletességgel újramodellezett 1200 járműve között megtalálhatók a jelenlegi FIA GT3 kategória versenyautói, a Pagani Huayra ’11 és igazi történelmi klasszikusok is, mint a BMW 507 ’57, de feltuningolt utcai autók is vannak a repertoárban, mint a Ford Focus ST’ 13.

A „Vezesd a jövőt!” jelmondatú Vision Gran Turismo projekt számos exkluzív autó elkészítését inspirálta, amelyek a következő év során fokozatosan kerülnek bele a játékba. A világ vezető autógyártói, mint az Audi, a BMW és a Mercedes-Benz, valamint olyan vezető világmárkák, mint a Nike egyesítették erőiket a Polyphony-val, hogy olyan koncepciómodelleket alkossanak, amelyek egyedülálló betekintést engednek az autógyártás jövőjébe, ezeket az autókat ugyanis egyelőre még a valóságban sem lehet kipróbálni.

Izgalmas versenypályák

A GT6-ban összesen 37 helyszín 100 variációja áll a versenyzők rendelkezésére, köztük olyan új pályák, mint az Ascari, Silverstone, Brands Hatch, Mt. Panorama és Willow Springs. A készítők minden pályát extrém precizitással, legfeljebb 1 cm eltéréssel modelleztek le. A fejlesztők csináltak egy új Gran Turismo Arénát is, ahol a játékosok saját kihívásokat és mutatványokat tervezhetnek meg.

Szintén újdonság a játékban, hogy figyelembe veszi a környezeti szimulációnál az adott pálya globális elhelyezkedését. Olyan nüanszokra is odafigyeltek, mint hogy a Le Mans-i 24 órás viadalon az éjszakai csillagállások pontosan azt a képet mutatják, amit a 2013-as verseny során láthattak az égen a versenyzők.

A továbbfejlesztett, egy frissítés után elérhetővé váló pályakészítő funkcióval a játékosok a későbbiekben új pályákat is tervezhetnek, és emellett egy izgalmas kiegészítő, a „GPS Logger” mobilalkalmazás is készül a játékhoz. A sofőrök saját autójuk vezetése során rögzíthetik valódi GPS adataikat, majd ezt az útvonalat egy pályaként megjeleníthetik a játékban. A „GPS” Visualiser” szintén a valós GPS koordinátákat használja fel a GT6 pályáinak való életbeli megfelelőin rögzítve. Az adatok alapján virtuális visszajátszás készíthető az adott körökről.

Azok a játékosok, akik valóban szeretnék tanulmányozni teljesítményük legfinomabb részleteit is, használhatják a „Data Logger” funkciót, amely a jövőbeni frissítéssel válik elérhetővé. Segítségével elemezhetőek a játékban rögzítésre került visszajátszási adatok egy grafikonnal, amely mutatja a sebességet, fordulatszámot, gázadásokat, sebességfokozatokat és kormányszögeket.

Tökéletes pontosság

Az új fizikai szimulátor, új aerodinamika, felfüggesztés és gumimodellezés, valamint a magas felbontású renderelés együttes eredményeként a járművek még stílusosabbak és még valószerűbben reagálnak a pályákon.

Továbbfejlesztett játékmódok

Az „Arcade Mode”-ban virtuális versenyzők ellen mérhetik össze tudásukat a játékosok, akár egy időfutamon, akár egy drift megmérettetésen. Arra is lehetőség nyílik, hogy két versenyző osztott képernyőn játsszon egymással. A rajongók nagy kedvence a „Career Mode” (korábban GT Mode), ahol a felhasználók belépő szinten kezdenek és versenyek sorozata után érhetik el a magasabb versenylicenceket, éppen úgy, ahogyan egy valódi versenyző is tenné. Ezt segíti elő az új jutalmazási rendszer, amely játékbeli krediteket ad a győzelemért, a játék előrehaladtával pedig speciális események nyithatók meg, köztük egy meghívás a virtuális Goodwood Festival of Speed-re.

Ha nincs idő egy teljes versenyre, akkor a „Coffee Break” minijáték az ideális választás. Ilyen többek között a villanyoszlop-kidöntés a stadionban és az eco-kihívás, ahol ki lehet próbálni, hogy milyen messzire juthat valaki 1 liter benzinnel.

Az újragondolt „B Spec Mode”, amely szintén egy frissítés után lesz elérhető, esélyt ad a játékosoknak, hogy megmutassák, hogy mennyire jó stratégák, mennyire tudnak a virtuális versenyzőik erősségeire támaszkodni és nyerő taktikával ellátni csapatukat a versenyek során.

Online versenyzés

A fejlesztők az online élmény fokozására is nagy hangsúlyt fektettek. A játékosközösségeknek klubok alapítására, csevegésekre és versenyek szervezésére is lehetőségük nyílik. A csoportok eldönthetik, hogy privát vagy nyitott klubot alapítanak, amelyhez bárki csatlakozhat. Nyílt verseny esetén 16 játékos mérheti össze magát a virtuális versenypályákon.

A gyors versenyek rajongóinak ideális a „Quick Match” funkció, amellyel azonnal bekerülhet a játékos egy versenybe, amint elég résztvevő gyűlt össze. A hivatalos versenyeket, időfutamokat és drift futamokat kombináló szezonális események korlátozott ideig lesznek elérhetőek, ezek játékbeli kreditekkel jutalmazzák az előkelő helyen végzetteket.

Míg a „Car Dealership”–ben a rendelkezésre álló autók gyártók szerint találhatóak meg, a „Featured” kereskedések a gépeket meghatározott versenyzési feltételek szerint kategorizálják. A tökéletes garázs kialakítása után a tartalmat így a korábbinál még egyszerűbben lehet majd szervezni és rendezni. A szabad futamokhoz a versenyfelszerelés közvetlenül a garázsból választható, a nem használt nyereményautók pedig külön helyen tárolhatók. A „Tuning shop”-ban új gumik, felfüggesztések, fékek, turbófeltöltő, tuningmotorok és autóvázak vásárolhatók játékbeli fizetőegységért.

Az igazi benzingőzmegszállottak játékbeli kreditekért aerodinamikai elemeket és több mint 82-féle felnit vásárolhatnak 188 variációban. A jövőben ráadásul további alkatrészek is bekerülnek a választékba. Az online események során speciális festésekhez lehet majd hozzájutni, valamint a megvásárolt felnik is festhetővé válnak. A versenyzők felszerelésénél 34 típusú sisak 952 színösszeállításban, 28-fajta overál 852 színvariációban biztosítja a változatosságot, de híres versenyzők szerelései is elérhetők lesznek.

A GT6 kereskedelmi forgalomban december 6-tól lesz elérhető.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére