A Microsoft elnök-vezérigazgatója tegnap este tartott egy kisebb előadást az idei CES nyitó rendezvényén, amelyre újságírókat, illetve a média egyéb szereplőit hívták meg. Steve Ballmer egy HP tablet PC-t is bemutatott, amelyet kerek három percig láthattak a résztvevők, ám ezalatt sok érdekesség kiderült a termékkel kapcsolatban.
A HP újdonsága egy ún. "Slate PC", amit magyarra nagyjából pala PC-ként fordíthatnánk. A Slate PC egy új kategóriát képvisel majd a piacon, ám ezt az elnevezés az Apple várva várt tábla PC-jéről megjelent pletykák alkalmával hallhattuk, illetve olvashattuk először, ugyanis a Cupertino-i vállalat a hírek szerint iSlate néven dobja majd piacra saját megoldását a témában.
Ha iSlate-et nem is, azért egy HP, egy Archos és egy Pegatron pala PC prototípust mindenképpen láthattak a szerencsések a bemutató alkalmával. Ezek közül a HP készüléke kapta a legnagyobb figyelmet, ugyanis Mr. Ballmer ezzel a készülékkel szemléltette az új PC kategóriában rejlő lehetőségeket. A termék specifikációiról, várható áráról és pontos megjelenéséről sajnos nem esett szó, de a bemutató alkalmával meg lehetett tekintetni, hogy miként fut a Windows 7 a kis készüléken, sőt azt is, hogy hogyan néz ki a pala PC-n az Amazon Kindle alkalmazása. Ballmer a Windows Media Player segítségével a videó lejátszással kapcsolatos képességekből is adott némi ízelítőt. A készülékről egy reklám videó is elérhető, ez az alábbi ablakban tekinthető meg.
                                    
A reklámból sem serül ki sok minden a termékkel  kapcsolatban, de azt azért láthatjuk, hogy az újdonság nem hagyományos, hanem többérintéses technológiát támogató érintőkijelzővel van felvértezve. A termék a hírek szerint az év későbbi részében jelenik majd meg.
A 10 hüvelykes kijelzővel ellátott készülék belsejében a pletykák szerint egy Intel Atom processzor teljesít majd szolgálatot. A szerkezet összességében igen-igen érdekes, reméljük, hogy a CES alkalmával azért megtudhatunk majd még egy-két információt vele kapcsolatban. Január 27-én pedig az is kiderül, hogy az Apple tényleg bemutatja-e iSlate névre keresztelt pala PC-jét, amelyről az elmúlt időkben oly sok pletyka látott napvilágot.