Az AMD háza tájáról korábban két ígéret is érkezett az FSR 4.1 támogatás kiterjesztésével kapcsolatban: a Radeon RX 7000-es sorozat tagjai még idén, valamikor júliusban, míg a Radeon RX 6000-es széria képviselői a következő év elején kapják meg a támogatáshoz szükséges optimalizációkat és az azt bevezető drivert. Az RDNA 3-as videokártyák tulajdonosainak a jelek szerint nem is kell megvárniuk a júliust, a vállalat már most elérhetővé tette az FSR 4.1 támogatást az RDNA 3-as modellekhez, később pedig jó eséllyel az RDNA 3.5-ös iGPU-k is megkapják azt, legalábbis erre utal a friss szivárgás, ami a Valve háza tájáról érkezett – no de haladjunk szépen, sorban.
Az FSR Upscaling 4.1 modell a legfrissebb AMD Adrenalin driver jóvoltából már támogatja a Radeon RX 7000-es széria tagjait, vagyis az RDNA 3 architektúra köré épülő videokártyákat, ehhez viszont számos extra feladatot kellett elvégezniük a vállalat mérnökeinek. Mivel az RDNA 4-es videokártyák esetében rendelkezésre áll natív FP8 támogatás, ami szükséges az FSR 4.1 megfelelő működéséhez, így eddig csak ezek a videokártyák élvezhették a technológia előnyeit, mivel a régebbi videokártyáknál ez az opció nem él.
A 8-bites lebegőpontos számítások elvégzését nem támogató RDNA 3-as modelleknél első körben törtekről egész számokra kell átváltani a számítást, vagyis FP8 helyett INT8 módban kell működnie az FSR 4.1-nek, amihez számos optimalizációra van szükség, valamint az FSR 4.1 modell működését is át kell alakítani az új adattípushoz, méghozzá úgy, hogy a végeredmény ugyanolyan jó képminőség legyen, mint amire a Radeon RX 9000-es modellek képesek.
A jelek szerint ez a munka sikerült is, az AMD ugyanis a belső tesztek eredményei alapján azt állítja, az RDNA 3-as videokártyákon futó FSR 4.1 modell lényegében ugyanolyan képminőséget kínál, mint az RDNA 4-es videokártyákhoz fejlesztett verzió, ami mindenképpen jó hír. Az első független tesztek majd úgyis ízekre szedik a képkockákat, az alapján ki fog derülni, hol vannak különbségek a kétféle modell között.
Az RDNA 3.5-ös iGPU-k egyelőre hivatalosan nem kaptak FSR 4.1 támogatást, viszont a Valve háza tájáról érkezett szivárgás alapján úgy tűnik, már azoknál a modelleknél is tesztelik az INT8 alapú FSR 4.1 támogatást, ami az előzetes hírek szerint teljesen stabilan és hiba nélkül működik. Ez alapján erősen valószínű, hogy egy későbbi driver az RDNA 3.5-ös iGPU-k mellé is meghozza az FSR 4.1 támogatást.
A Radeon RX 7000-es sorozatú videokártyák tulajdonosai 300-nál is több játék alatt élvezhetik az FSR 4.1 áldásos teljesítménynövelő hatásait, csak úgy, ahogy a modernebb, Radeon RX 9000-es sorozatú videokártyával rendelkező társaik. Az újítás használatához az AMD Adrenalin driver 26.6.2-es vagy ennél frissebb verziójára van szükség.