Shop menü

PIACON AZ ELSŐ ÍVELT LG OLED TV

A különleges televízióért 3,1 millió forintnak megfelelő koreai vont kérnek.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Piacon az első ívelt LG OLED TV

Az LG örömmel jelentette be, hogy Dél-Koreában hamarosan lehetőség nyílik a piac első olyan OLED televíziójának előrendelésére, amely 55 hüvelykes képátlójú, ívelt OLED panelt alkalmaz. A bejelentés hatalmas fegyvertény, ugyanis a vállalat szerint ez nem csak azt bizonyítja, hogy az LG első helyen áll a következő generációs kijelzők terén, hanem azt is, hogy a fejlett tévétechnológiai vívmányokat elérhetővé is tudja tenni vásárlói számára.

A szóban forgó OLED televízió, ami egy hamisítatlan felsőkategóriás megoldásnak minősül, az EA9800-as típusjelzést kapta. A hajlított OLED panel jóvoltából a termék "IMAX jellegű" élményt nyújt, az OLED technológiának köszönhetően pedig élénk, rendkívül élethű képi világot teremt az adott nappaliban. Az optimális ívben hajlított OLED panel lényege, hogy a kijelző minden pontja azonos távolságra helyezkedik el a nézőtől, így kiküszöbölhető a kijelző szélein tapasztalható torzulás, valamint a kép részletgazdagságának csökkenése is.

A fehér, kék, piros és zöld képpontokkal dolgozó rendszer a minél tökéletesebb tónusokról az LG saját színfinomító (Color Refiner) eljárásával gondoskodik, ami minden eddiginél ragyogóbb, természetesebb képmegjelenítést kínál. Az ívelt OLED panel síkképernyős társaihoz hasonlóan a környezet fényerejétől és a betekintési szögtől függetlenül mindig optimális kontrasztot biztosít.

Az LG EA9800 dizájn tekintetében is érdekesre, különlegesre sikeredett: az 55 colos televízió mindössze 4,3 milliméteres vastagsággal és 17 kilogrammos tömeggel bír, vagyis rendkívül vékony és könnyű is. A tetszetős televízió vékony, átlátszó hangszórókat kapott, amelyek az állványba lettek beépítve. Az átlátszó hangszórók csúcsminőségű hangzást kínálnak - mindezt anélkül, hogy befolyásolnák a televízió szemet gyönyörködtető formatervét. Talán nem meglepő, hogy a vállalat dizájnereinek erőfeszítéseit már díjazták is: a red dot formatervezési verseny alkalmával az LG EA9800 elnyerte a "legjobbak legjobbja" kitüntetést.

Az új, ívelt OLED panellel ellátott televízió egyelőre csak Dél-Koreában érhető el, ahol 3,1 millió forintnak megfelelő koreai vonért lehet hozzájutni. Az LG a termék egyéb régiókban történő megjelenésének időpontjáról később ad tájékoztatást.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére