A Huawei sorsa tele van kérdőjelekkel továbbra is, de a vállalat egy pillanatra sem pihen meg a fejlesztésekkel, folyamatosan azon van, hogy a lehető legjobb termékeket pakolja le az asztalra. És olyan pletykákat lehet már hallani az érkező P40 generáció kapcsán, amik alapján észbontó készülékekre lehet számítani.
A Huawei a legutóbbi információk alapján Huawei március 26-án tarthatja a P-széria következő felvonásának a bemutatóját. És ez annyiban nem meglepő, hogy a vállalat első embere ezt már korábban bejelentette. Mint ahogy arról is beszélt Richard Yu, hogy a Párizsban bemutatásra kerülő mobilokon nem lesz ott a GMS, hanem a Huawei a saját mobilos szolgáltatásait fogja kínálni. A HMS 4.0 most is lendületesen fejlődik a színfalak mögött.
Jelen állás szerint legalább három különböző kivitele lesz a P40-nek. Az alapmodell mellett bevetésre kerül egy Pro jelzővel illetett készülék is, és lesz itt még egy prémium kivitel is még jobb lehetőségekkel, és persze még magasabb áron. A mobilok lyukas megjelenítővel fognak érkezni, és 6,5-6,7 hüvelyk körüli képátlókkal kell már itt kalkulálni, szóval nagyra fognak nőni. Az anyaghasználat minden esetben kiemelkedően jónak ígérkezik, de a prémium modell különösen izgalmasnak tűnik, ugyanis kerámia burkolatot kaphat.
Az okostelefonok előlapjára minden esetben kettő kamera kerülhet egymás mellé. Azt nem lehet egyelőre tudni, hogy ezek a képalkotók milyen képességűek lesznek. Érdekesebb a mobilok hátán található kameramodul, ami minden esetben eltérő mennyiségű egységet fog tartogatni jelen állás szerint. A Huawei P40 három kamerát kaphat, a P40 Pro négy megoldást alkalmazhat, a prémium kivitelnél pedig már öt darab képalkotó állhat hadrendbe.
A P40-nek lesz egy normál kamerája, egy 17 milliméteres (ekv. 35 mm) ultraszéles látószögű egysége, és egy 80 milliméteres zoomoptikája kb. háromszoros nagyítási lehetőséggel. A P40 Pro már kapni fog egy periszkópos, zoomolásra szolgáló egységet, és egy olyan negyedik szenzort, amiről még nem lehet biztosan tudni, hogy milyen szélt szolgálhat, lehet ez 3D ToF vagy makrós egység is. Az abszolút csúcsgép pedig rendelkezni fog ultra-széles látószögű optikával (18 mm), és 9-10-szeres nagyítást lehetővé tevő periszkópos megoldással is (240 mm). De pontosan nem ismert mind az öt kamera funkciója.
A hírek szerint a Huawei egy teljesen egyedi szenzort is használni fog az új generációs P40 okostelefonok esetében, ami 52 megapixeles lesz. Az a hír járja, hogy a Sony és a Leica hozzájárulásával jöhet ez összes, és nem kizárt, hogy akár 16 pixelt is képes lesz összevonni, de alapeseten biztosan négy képpont összeboronálásra lesz helyezve a hangsúly. Állítólag 1/1,3 colos méretű lesz az érzékelő, és 0,96 mikronos pixelmérettel fog dolgozni, ami összevonás után 1,92 mikronra nőhet. Ha pedig a még nagyobb mértékű összevonás is tényleg működhetne, akkor már 3,84 mikron lenne kisakkozható, ám ebben az esetben be kellene érni 3,25 megapixellel.
Az eddigi képek alapján a P40 és a P40 Pro fekete, szürke, arany, kék és gyöngyház fehér színben lesz elérhető. A kerámiás prémium modell pedig feketében vagy fehérben választható majd. A mobilok minden bizonnyal egyaránt a Kirin 990 rendszerchipet fogják használni, és az 5G támogatás is biztosított lesz. Az is borítékolható, hogy az Android 10 és az Emotion UI 10 grafikus felület fut majd rajtuk. És elvileg valamelyik konfigurációba már 5000 milliamperes akkumulátor fog kerülni, és a gyorstöltés is fejlődhet, elérheti az 50 wattot.
A Huawei a jelek szerint ezeket a mobilokat már akár globálisan is forgalmazhatja majd, ami a Mate 30 széria esetében a GMS hiányában elmaradt gyakorlatilag. Már egészen sok helyen lehet kapni, de közel sem annyira egyszerű hozzájutni, mint a korábbi készülékekhez. Kíváncsian várjuk, hogyan teljesíthet majd a Huawei szoftvereivel egy ilyen csúcsszéria például Európában, ahol az emberek már hozzászoktak a Google fejlett szolgáltatásaihoz.
Amennyiben semmiről nem szeretnétek lemaradni, mindenképpen kövessetek minket az Instagramon, a YouTube-on és persze a Facebookon egyaránt.