Shop menü

OLCSÓ, NYOMÁSÉRZÉKENY MULTITOUCH PANEL KÉSZÜL

Érdekes új érintésvezérlési technikát szemléltetett a nemrégiben alakult Toucho, amely "akárhány ujjas" multitouch lehetőséget biztosít, nyomásérzékenységgel kombinálva - és mindezt örvendetesen olcsón.
Németh Gábriel
Németh Gábriel
Olcsó, nyomásérzékeny multitouch panel készül

Érdekes új érintésvezérlési technikát szemléltetett a nemrégiben alakult Toucho, amely "akárhány ujjas" multitouch lehetőséget biztosít, nyomásérzékenységgel kombinálva - és mindezt örvendetesen olcsón.

Galéria megnyitása

Az új technológia az Interpoláló Erőérzékeny Ellenállás (IFSR) névre hallgat, és ennek megfelelően olyan beágyazott ellenállásokra épül, melyeknek a rájuk nehezedő nyomás mértékével arányos változik az elektromos kapacitásuk. Így precízen meg tudják különböztetni a könnyed érintéseket, az erős nyomásokat, valamint számtalan köztes erőfokozatot a kettő között.

Mi több, mivel a rendszer nem csupán egyes pontokban érzékeli a nyomást, hanem a teljes felületén egyszerre bárhol, bármilyen formában vagy kiterjedésben, ezért nem csupán az ujjainkkal használhatjuk, hanem akár az egész tenyerünket.

Ami az olcsóságot illeti, 929 négyzetcenti az új érintőfelületből mindössze 10$-ba kerül, és ebből jó néhány touchpad megépítgető. Szintén örvendetes hír, hogy a Toucho nem totojázik: rengeteg tervük van már jövőre is, és szándékukban áll a lehető legszélesebb körben elterjeszteni a technikájukat, mihamarabb.

 

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére