Shop menü

MEGJELENT A WINDOWS PHONE 7.5 MANGO

A Microsoft elérhetővé tette Windows Phone 7-es platformjához készített frissítését, amit már nagyon-nagyon vártak a tulajdonosok és a média képviselői. A Windows Phone 7.5 Mango – ami a Microsoft történelmének legnagyobb többfunkciós frissítésének számít a Windows Phone 7 megjelenése óta - rengeteg újítást hoz a Windows Phone platformhoz.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Megjelent a Windows Phone 7.5 Mango

A Microsoft elérhetővé tette Windows Phone 7-es platformjához készített frissítését. A Windows Phone 7.5 Mango – ami a Microsoft történelmének legnagyobb többfunkciós frissítésének számít a Windows Phone 7 megjelenése óta - rengeteg újítást hoz a Windows Phone platformhoz.

Galéria megnyitása

A Windows Phone 7.5 Mango segítségével jelentősen kibővül a platform funkcionalitása. Az egyik legfontosabb újítás az, hogy mostantól elérhető a multitask üzemmód, azaz egy időben több alkalmazás futtatására is módunk lesz. A következő fontos és lényeges újítás az Internet Explorer 9 mobil változatának elérhetősége, plusz az internetkapcsolat megosztásának lehetősége. További újítás a voice-to-text és a text-to-voice támogatás, valamint az egyes keresések alkalmával kapott lokáció alapú találati lista.

 

Galéria megnyitása

A Groups szolgáltatás segítségével kontaktjainkat csoportokba rendezhetjük, a névjegykártya szolgáltatásba pedig beépül mind a Twitter, mind pedig a LinkedIn. A Windows Phone 7.5 Mango érkezésével beépített Facebook chek-in (bejelentkezés) szolgáltatáshoz is jutunk, de emellett új arcfelismerő szoftver is rendelkezésre áll, sőt, a különböző e-mail fiókok leveleinek kezelése is egyszerűbbé válik. A vállalat közleménye szerint a 7.5-ös frissítésnek köszönhetően több, mint 500 új funkcióval bővül a Windows Phone 7 platform.

Galéria megnyitása

A hivatalos információk szerint tegnap óta a felhasználók 10%-a férhet hozzá a frissítéshez. Ez azért van így, mert a Microsoft illetékesei meg akarnak bizonyosodni róla, hogy minden készülék minden felhasználója problémamentesen tudja-e használni a Windows 7 Phone Mango-t, azaz vannak-e hibajelenségek vagy minőségbeli problémák. Amennyiben minden a terveknek megfelelően alakul, akkor hamarosan 25%-nyi Windows 7 Phone felhasználó számára teszik elérhetővé a frissítést és két-három hétig ismét figyelik az újdonság fogadtatását és működését. Amennyiben eben a körben is minden rendben megy, úgy már minden felhasználó számára elérhetővé teszik a szoftverfrissítést. Ezzel a gyakorlattal a vállalat illetékesei maximálisan biztosra akarnak menni: szeretnék, ha mindenki időben megkaphatná az új szoftvert és ezzel együtt azt is, hogy a frissítés alkalmazása után is elégedettek legyenek a Windows Phone tulajok. A 100%-os „lefedettséget” összességében négy héten belül szeretné elérni a cég.

A Windows Phone 7.5 Mango érkezése mellett egy másik örömteli hírt is bejelentett a cég. Mostantól az alkalmazások letöltéséhez, illetve megvásárlásához nem csak az okostelefont, hanem a Windows Phone Marketplace-nek köszönhetően bármilyen webböngészőt is használhatunk.

További információk a témában:

[list type="unordered"]

[*]Windows Phone blog

[*]Windows Phone Developer blog

[*]Windows Phone Marketplace

[/list]

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére