Az iiyama eddig távol maradt az OLED és QD-OLED panellel szerelt gamer monitorok szegmensétől, de mivel ez a piaci részleg egyre dinamikusabban növekszik és egyre szélesebb felhasználói rétegeket vesz célba, az iiyama vezetése is úgy döntött, ideje kihasítani maguknak egy szeletet e szegmens képzeletbeli tortájából.
Az első gamer monitor a hangzatos, ám nehezen megjegyezhető G-Master GOB2701QSC-B1 Titan Falcon nevet kapta, alapját pedig az LG 4. generációs WOLED panelje adja, ami Meta 3.0 és Primary RGB Tandem OLED néven is fut. A szóban forgó panel egy generációval le van maradva a legfrissebb fejlesztéstől, ami RGB Stripe felépítéssel rendelkezik, viszont előző generációs társaihoz képest így is jókora előrelépést képvisel négyrétegű felépítésével, ami segít a hatékonyság és a fényerősség növelésében.
Az új gamer monitor a népszerű 27 hüvelykes kategóriát veszi célba, letisztult kivitelben érkezik, viszont állványát már most érte némi kritika, hiszen egyes felhasználók szerint nem túl praktikusak az előrenyúló lábak, sok helyet elfoglalnak az adott számítógépasztalon.
A 27 hüvelykes OLED panel az ugyancsak nagy népszerűségnek örvendő 2560 x 1440 pixeles natív felbontás köré épül, maximális képfrissítési rátája pedig 280 Hz-en tetőzik, plusz még Nvidia G-Sync Compatible és AMD FreeSync Premium támogatás is jár hozzá. Utóbbinak köszönhetően a dinamikusan váltakozó képfrissítési rátában rejlő lehetőségeket a 48 Hz és 280 Hz közötti frekvencia-tartományon belül élvezhetik a gamerek. Az új panel normál dinamikatartományú módban 335 nit fényerősséget biztosít, míg HDR módban már akár 1500 nit elérésére is képes.
A válaszidő a paneltípusra jellemzően mindössze 0,03 ezredmásodperc, és a színhűség is remek, ugyanis a panel a DCI-P3 színteret 99,5%-ban, az Adobe RGB színteret 95%-ban, az sRGB színteret pedig 150%-ban képes lefedni. Pozitív tulajdonságai miatt a panel még a VESA DisplayHDR True Black 400 tanúsítványát is kiérdemelte.
A tükröződésgátló bevonattal is ellátott panel többféle videó bemeneten keresztül is megtölthető tartalmakkal: két darab HDMI 2.1-es porttal, egy DisplayPort 1.4-es csatlakozóval, valamint egy 65 W-os töltőteljesítménnyel dolgozó USB-C porttal is felvértezték. A kínálat részét képezi még egy kétportos USB hub, illetve egy 3,5 milliméteres Jack Audió csatlakozó is, valamint kapunk két darab 5 W-os beépített hangszórót is. Az új monitor egy USB-B portot is kapott, amelyen keresztül egy második rendszer is kapcsolódhat hozzá, így elérhetővé válik a KVM Switch funkció: egy billentyűzet-egér párossal akár két PC-t vagy noteszgépet is vezérelhetünk, természetesen felváltva.
A fentebb már említett állvány a megkérdőjelezhető talp-kialakítástól eltekintve eléggé ütőképes, már ami a testreszabhatóságot illeti, hiszen lehetőséget ad a kijelző döntésére (-5/+23 fok), elforgatására (+/- 45 fok), valamint magasságának állítására is (0-150 mm), extraként pedig pivot/portré mód és VESA 100 támogatás is jár a termékhez. A VESA 100-as furatokon keresztül flexibilis karra vagy fali konzolra egyaránt felszerelhető az iiyama első OLED alapú gamer monitora.
Az iiyama G-Master GOB2701QSC-B1 Titan Falcon rövidesen szélesebb körben is elérhetővé válhat kereskedelmi forgalomban, jelenleg még csak Hollandiában és az Egyesült Királyságban listázzák, méghozzá sorrendben 459 eurós és 479 angol fontos áron. A friss monitor mellé 3 év gyártói garancia jár.