A Samsung és a Google hosszú ideje kollaborációban dolgozik azon, hogy minél jobb termékeket tudjanak adni a felhasználók számára. A Galaxy mobilok sokszor kivételes helyzetben vannak az androidos újítások bevezetésekor, most pedig arról számolhatunk be, hogy a Samsung tévék kapnak új szolgáltatást.
A jövőben a Samsung televíziókra elérhető lesz a Google Fotók, lehetővé téve az embereknek, hogy a fényképeiket, videóikat nagyban tudják otthon visszanézni.
Eddig kizárólag az Android TV, illetve a Google TV platform révén volt elérhető a Google Fotók szolgáltatás televíziókra natív alkalmazással. Ez fog 2026-ban megváltozni a Samsung és a Google partnersége révén. A felhasználóknak lehetősége lesz bejelentkezni a Google-fiókjukkal a Tizen operációs rendszerű okostévéken, és így érhetik majd el a felhős tárhelyre mentett felvételeiket.
A felhasználók a tévé előtt ülve élhetik majd újra az élményeiket, kalandjaikat, olyan nagy méretben, mint még soha. Ennek köszönhetően a családtagoknak, barátoknak is élvezetesebb lesz megmutatni a nyaraláson, fontos eseményeken megörökített fotókat, videókat. A minőségre ma már biztosan nem lehet majd panasz, hiszen a legtöbb Samsung mobiltelefon olyan felvételeket tud rögzíteni, amik akár több mint 50 colos méretben is elfogadható minőséget nyújtanak.
A Samsung elmondta, hogy a Google Fotók része lesz majd a Vision AI Companion (VAC) csomagnak, ami a mesterséges intelligencia eszközöket foglalja magában. Olyan funkciók mellett fog ez felsorakozni, mint a Daily+ vagy a Daily Board. A Google Fotók egy sor beállítási lehetőséggel együtt lesz elérhető a készülékeken, amik lehetővé teszik majd például a megjelenített képek szűrését is.
Olyan funkciókat emelt ki a Google Fotók integráció kapcsán a Samsung, mint például a Memories. Ez válogatott emlékekről mutat majd felvételeket az online tárhelyről a fotókon szereplő személyek, a készítés helyszíne vagy a jelentősebb pillanatok felismerése alapján. A kiszűrt összeállításokat diavetítéssel is meg lehet majd tekinteni, egyfajta képernyőkímélőként használva ezt a lehetőséget.
Lehetőség lesz képeket készíteni is MI-vel, ehhez lesz beépített Nano Banana elérés. A Nano Banana mostanában hatalmas népszerűségnek örvend, előre létrehozott kreatív alapok lesznek majd a Fotókra feltöltött képek szerkesztéséhez. Még arra is lesz opció, hogy a képekből egy rövid videót hozzon létre a rendszer.
A Samsung korábban a The Frame tévékkel már elérte, hogy képkeretként lehessen a készülékeket a nappali falára szerelni, a Google Fotók integráció révén pedig minden eddiginél könnyebben lehet majd a személyes fotókat kitenni a falra digitálisan. A cég szerint az egyre magasabb szintű perszonalizáció segíti a készülékek népszerűségét is, éppen ezért tartja nagyon fontosnak a mostani újítást.
Arról nem szólt a fáma, hogy több felhasználó is lehetőséget kaphat-e a Google-fiók használatára, vagy a családból csak egy ember képei lesznek elérhetők a Google Fotók szolgáltatás révén. Az újítás 2026-ban indul majd el.