Az Oppo már bemutatta a Find X9 széria első két tagját, a Find X9-et és a Find X9 Prót. A Find X9 Ultra viszont még várat magára, de már nem sokáig, hamarosan erről is lerántja a leplet a vállalat, és most az is kiderült, hogy nem magában jön a zászlóshajó, hanem kíséretet is kapott.
A Find X9 Ultra mellett érkezik a Find X9s Pro, és a párossal április 21-én ismerkedhetünk meg.
Az Oppo nemzetközi bemutatóra készül, de ettől függetlenül az eseményre Kínában kerül majd sor. A Szecsuan tartományban található Csengtu ad majd otthont a rendezvénynek. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy milyen széles körben lesz elérhető a Find X9 Ultra és a Find X9s Pro, de bízunk abban, hogy eljut az öreg kontinensre.
A Find X9 Ultra állítólag a Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 rendszerchipet fogja majd munkára. Azt már elmondta az Oppo, hogy a Find X9 Ultra egy teljesen új, az eddigiektől eltérő felépítésű lencserendszert használ majd arra, hogy a 10-szeres optikai zoomot megvalósítsa egy 50 megapixeles szenzorra alapozva. A Samsung ISOCELL JNL érzékelő kerül majd itt bevetésre a multiprizmás, összesen héttagú optika mögött.
A pletykák alapján az Oppo Find X9 Ultra a Sony által fejlesztett, 200 megapixeles szenzort használja majd. A LYT-901 kerül majd itt is bevetésre, mint a Vivo X300 Ultra esetében. Ezzel az 1/1,12 colos szenzorral kiváló minőségben lehet majd 4-szeres szenzorzoom mellett is fotózni és videózni. Ezen felül elvileg lesz még a csomagban egy 3-szoros optikai zoomot támogató, ugyancsak 200 MPixeles kamera egy kisebb szenzorral, de a korábbinál sokkal jobb fényérzékenységgel. A sort pedig egy 50 megapixeles (1/2 col), ultraszéles látószögű egység zárhatja majd.
A Find X9s Pro egyelőre még rejtélyesebb, erről egyelőre nem sokat tudunk, de az Oppo most elárulta, hogy ebben is lesz két darab 200 megapixeles szenzor adja az alapját. Minden bizonnyal itt is arról lesz szó, hogy a főkamera és a zoomolásra szolgáló képalkotó fog ultranagy felbontással dolgozni. “Valódi utazós fotográfus mestermű” lesz a Find X9s Pro a cég elmondása alapján, miközben a zászlóshajó már profi fotósnak ígérkezik.
Az Oppo az új okostelefonok mellett valószínűleg kiegészítőket és más eszközöket is be fog mutatni. Jöhet egy új táblagép is, arról szólnak a hírek, hogy az Oppo Pad Mini bevezetése közeleg a mobiltelefonokkal. Továbbá készül az Oppo Enco Clip2 valódi vezeték nélküli fülhallgató is. Ez a nevének megfelelően egy fülre csíptethető formátum lesz, ami nyílt hangzást biztosít testékszerre emlékeztető dizájnnal.