Shop menü

ÉRDEKES SZÁMÍTÓGÉPHÁZAK A LÁTHATÁRON

A Sharkoon egy új, többféle színben is elérhető kuckóról rántotta le a leplet, de ezzel egy időben a Cooler Master várva várt Cosmos II-es számítógépházával kapcsolatban is érkezett néhány információ.
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Víg Ferenc (J.o.k.e.r)
Érdekes számítógépházak a láthatáron

A Sharkoon egy új, többféle színben is elérhető kuckóról rántotta le a leplet, de ezzel egy időben a Cooler Master várva várt Cosmos II-es számítógépházával kapcsolatban is érkezett néhány információ.

Sharkoon Tauron: új PC kuckó, közepes torony formátummal

A Sharkoon újdonsága 510 x 205 x 495 milliméteres mérettel érkezik, súlya pedig nem kevesebb, mint 9,5 kilogramm. A termék háromféle színösszeállításban lesz elérhető: kívül fekete, belül piros; kívül fekete, belül zöld; illetve kívül-belül fehér változatban.

A ház belsejében micro-ATX vagy ATX formátumú alaplap elhelyezésére nyílik lehetőség. Külső 5,25 colos bővítőhelyekből hármat kapunk, míg belső 2,5/3,5 colos bővítőhelyekből hét áll rendelkezésre, amelyek fiókok formájában foglalnak helyet a házban. Az egyik külső 5,25 colos bővítőhely egy 5,25”->3,5” típusú átalakító keretet is tartalmaz.

Az újdonság plexiablakot is tartalmazó oldallappal érkezik, előlapi portjai között pedig két USB 3.0-s, két USB 2.0-s és két audió csatlakozót találunk (mikrofon bemenet, fejhallgató kimenet). A ház belsejében az alaplapi tálcán megtaláljuk a szokásos szerelőablakot, a rendszer kábeleit pedig könnyedén elrejthetjük, hála a fejlett kábelmenedzsmentnek.

A ház hátulján a folyadékhűtő rendszerek szerelését négy furat könnyíti meg – ezeken keresztül könnyedén kivezethetjük a szükséges csöveket a külső hőleadó radiátorhoz. A ház egyébként jól szellőzik, hála a négy beépített rendszerventilátornak. A kuckó elején két darab 120 milliméteres átmérőjű, LED-es világítással is ellátott légkeverő teljesít szolgálatot, míg a ház hátulján egy 120 milliméteres, a ház tetején pedig egy 170 milliméteres átmérőjű ventilátor lapul.

Mindegyik modell 80 euró körüli áron lesz kapható, a fehér egy kicsit drágább lesz a többinél. További információk és képek (valamint egy videó) a hivatalos oldalon található.

Végre megjelenhet a Cooler Master Cosmos II?

A Cooler Master várva várt számítógépházával, a Cosmos II-es modellel kapcsolatban már több információ is érkezett, ám a termék eddig még nem jelent meg kereskedelmi forgalomban. A korábbi tervek szerint szeptemberben vagy októberben kellett volna megjelennie az újdonságnak az üzletek polcain, ám erre sajnos nem került sor. Lassan itt a 2011-es év vége, de a termék várható megjelenésével kapcsolatban túl sok információ eddig még nem állt rendelkezésre.

Galéria megnyitása

Szerencsére a napokban megtört a jég: a Cooler Master hírlevélen keresztül közölte, hogy a Cosmos II hivatalos megjelenéséig már nem kell sokat várni, az ugyanis a következő év januárjának harmadik napján végre bemutatkozik a nagyközönség előtt. Az új számítógépház valószínűleg a január tizedike és tizenharmadika között megrendezésre kerülő CES 2012 alkalmával is feltűnhet majd a gyártó standján.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére