Az AMD Catalyst 14.9 WQHL driverének nagyon örültek az AMD APU-k, illetve a Radeon sorozatú videokártyák tulajdonosai, hiszen sok érdekességet tartogatott a szoftvercsomag, ám az örömbe néhány felhasználónál hamar üröm vegyült, ugyanis néhányan belefutottak egy-két kellemetlen hibajelenségbe.
Az AMD szoftverfejlesztő részlege a felhasználói visszajelzések alapján most kiadott egy új, béta státuszú drivert, amely a Catalyst 14.9.1 jelzést viseli – ennek a szoftvercsomagnak kizárólag az a funkciója, hogy a Catalyst 14.9 WHQL hibáit javítsa.
A Catalyst 14.9 WHQL esetében a tapasztalatok szerint elég sokféle hibajelenségre volt eddig példa: volt olyan, amely a driver telepítése után fekete képernyőt vagy kékhalált (BSOD) okozott, de olyanról is tudnak, ami a Catalyst Control Center összeomlását idézte elő. Extrém esetben már a driver telepítése közben is tapasztalhatóak hibák, amelyek véletlenszerűen rendszerösszeomlást vagy fagyást okoznak.
Akik négykártyás CrossFireX multiGPU konfigurációval rendelkeznek, véletlenszerűen tapasztalhattak rendszerösszeomlást a CrossFireX mód engedélyezésekor, illetve letiltásakor, plusz nekik az is okozhatott néhány kellemetlen percet, hogy rendszerükön instabilan fut a Battlefield 4, ha engedélyezik a CrossFireX támogatást. A négyutas CrossFireX rendszereknél Sniper Elite III futtatása közben is jelentkezhet rendszerösszeomlást okozó hiba.
A fentebb említett hibajelenségek mindegyikét orvosolja a Catalyst 14.9.1 béta driver, így aki bármelyiket is tapasztalta a Catalyst 14.9 WHQL telepítése után, töltse le és telepítse a Catalyst 14.9.1 bétát. Akiknél hiba nélkül működik a Catalyst 14.9 WHQL, hagyják figyelmen kívül az új béta drivert – számukra ugyanis nem tartogat semmi újítást.
A Catalyst 14.9.1 béta innen tölthető le Windows Vista, Windows 7 és Windows 8.1 operációs rendszerekhez, természetesen 32- és 64-bites kiadásban egyaránt.