Az N7 nap hagyományainak és az előzetes infóknak megfelelően a BioWare közzétette új videóját a Mass Effect: Andromedához, melyben a Pathfinderként, egy katonai kiképzést kapott felfedezőcsapat vezetőjeként harcolunk új otthonunkért egy meglehetősen ellenséges környezetben.
Játékmenet sajnos nincs benne, ebből december 1-én, a Game Awardson láthatunk majd részleteket. Van viszont mindenféle új idegen, sőt, a Mako is visszatér, igaz, most már Nomad a neve és kizárólag felderítésre alkalmas. A játék 199 dollárba kerülő gyűjtői változata tartalmazni fog egy távirányítású Nomadot, pontos jellemzőit az Amazon előrendelői oldala közli. Hatkerék-meghajtású, ledekkel és beépített kamerával felszerelt szerkentyű lesz, egy okostelefonos applikációval tudjuk majd irányítani, ha beruházunk rá. A jármű hosszabb kihagyás után tér vissza a sorozatba, hiszen a Mass Effect 2-ből és 3-ból is kiírták nehéz irányíthatósága miatt.
Szintén az Amazonon látható a Deluxe verzió és annak bónuszai: Pathfinder fegyverek és outfit, Scavenger páncél, egy pet, a játék zenéje és egy co-op többjátékos kezdőcsomag.
A loyalty-küldetéseket a játék befejezése után is megcsinálhatjuk majd, sokkal opcionálisabbak lesznek, szemben például a Mass Effect 2-vel, ahol a történet fontos részét képezték és a végkimenetelt is befolyásolták.
Az is kiderült, hogy a Mass Effect 2 és 3, valamint a kiegészítők is része lesz az Xbox One visszafelé kompatibilitási programjának (az első rész már a szolgáltatás indulásakor benne volt).
A trailerben egyébként megint (Sarah vagy Scott) Ryder apja, Alec a narrátor, ő Clancy Brown hangján szólal meg. Az úriembert a Spongyabob Rák urának eredeti hangjaként, esetleg a Warcraft-filmből vagy A remény rabjaiból ismerhetitek.
Szintén ígéret volt a nemrégbeharangozott Andromeda Initiative "eligazítós" videója, most ezt is megkaptuk. Kiderül, hogy az a bizonyos 600 év az Androméda-galaxisig tartó út ideje.