Próbál a Honor Európában – és ezzel együtt Magyarországon is – jobb piaci pozícióba kerülni, és ennek a stratégiának a része, hogy mindenhol igyekszik előbb piacra dobni a saját csúcsmodelljét, mint a legnagyobb riválisának tekintett Samsung. A Galaxy S26 széria hamarosan debütálni fog, de még előtte elérhető lett itthon is a Honor Magic8 széria.
A Magic8 Pro és a Magic8 Lite modelleket indította el itthon a vállalat hivatalosan, így ezek már elérhetők a kínálatunkban is. Magyarországon valószínűleg a Magic8 Lite lesz majd a népszerűbb, a középkategóriás eszköz elődje is szép sikernek örvendett a hazai piacon.
Decemberben számolhattunk be arról, hogy a Honor lerántotta a leplet a Magic8 Lite-ról. A készülék egyik legérdekesebb jellemvonása, hogy 7500 mAh-s kapacitású akkumulátorral jelent meg. Biztos nem lehet majd panasz az eszköz üzemidejére, de a látvánnyal is igyekszik majd rabul ejteni az érdeklődőket. A 6,79 colos képerenyője 427 PPI-s pixelsűrűséget nyújt, és akár 6000 nites csúcsfényre is képes, miközben a 120 Hz támogatásról is gondoskodik.
A középkategóriás mobil a Snapdragon 6 Gen 4 rendszerchipet kapta meg 8 GB RAM-mal, és megvásárolható 256 vagy 512 GB tárhellyel is. A kapcsolati lehetőségei között van minden, amire szükség lehet, így adott az 5G, a Wi-Fi 6 és egyebek mellett az NFC is. A főkamerája 108 megapixeles, optikai stabilizátoros, és van mellette egy ultraszéles látószögű társkamera is. Szelfiket pedig 16 MPixelben tud megörökíteni. Még IP69K tanúsítványt is kapott a gép, szóval nem kell a beázástól félteni.
A Honor szokott a mobiljainál bevezető akciót hirdetni, és nincs ez másként most sem. A Magic8 Lite készüléket úgy vásárolhatják meg az érdeklődők, hogy a nagyobb tárhellyel szerelt verzióért nem kell felárat fizetni. A 256 GB-os kapacitással szolgáló eszköz árában lehet megkaparintani az 512 GB-os változatot.
A Magic8 Lite egy nagyon erős mezőnyben száll ringbe, olyan okostelefonok veszik majd körül, mint OnePlus Nord CE5, a Nothing Phone (3a), a Samsung Galaxy A36 5G vagy a Galaxy A56 5G, de ott van már az ugyancsak frissen bevezetett Redmi Note 15 Pro is, és lehetne még sorolni a lehetséges opciókat. Hogy melyik a legjobb? Nos, a Nothing eszköze talán a legkiegyensúlyozottabb, de az új Magic8 Lite üzemidőben mindenképpen erősebb, de egyéb erényei is akadnak.
A Magic8 Pro valódi csúcsmodellként csak 512 GB tárhellyel jelent meg a kínálatunkban, és itt minden földi jót igyekszik a Honor a vásárlóknak biztosítani. A tempót a Snapdragon 8 Elite Gen 5 rendszerchip diktálja, ehhez pedig 12 GB RAM kapcsolódik. A készülék 6,71 colos LTPO OLED kijelzőt villant az érdeklődőknek NanoCrystal Shield védelemmel. A képernyőjében egy 50 MPixeles kamera, és még egy 3D ToF szenzor is helyet kapott.
A tervezők 50 MPixeles főkamerával, 50 megapixeles ultraszéles látószögű képalkotóval, és 200 MPixeles zoomkamerával igyekeznek a felhasználók minden fotós, videós igényét kiszolgálni. Akár 4K mellett is lehet 120 FPS-sel videózni, de a kamera szoftveres oldaláról is hosszan lehetne az extrákat sorolni. A Magic8 Prót egy 6270 mAh-s telep táplálja Európában, amit 100 wattal lehet tölteni, és biztosított a villámgyors vezeték nélküli töltés lehetősége is.
Januárban örömmel jelentette be a Honor, hogy egyre többen szavaznak bizalmat a prémiumkategóriás termékeinek.
A Honor a Magic8 széria forgalmazásának kiterjesztésével is arra törekedik, hogy minél jobban tudjon versenyezni a riválisaival, minden árszegmensben próbál előre törni. 2025-ben a cég 71 millió okostelefont tudott leszállítani, erre soha nem volt még példa. A cég beszámolója szerint tavaly 50 százalékkal nőtt a forgalma az egy évvel korábbihoz képest. Külön örömmel emelte ki a gyártó, hogy már felsőkategóriás készülékből is több mint 10 milliót tudott értékesíteni.