A Square Enix pár hónappal ezelőtt, szinte ingyen vált meg a legnagyobb nyugati címeitől, hogy az NFT-re és a valóban sok pénzt tejelő pár sorozatára koncentrálhasson. Az biztos, hogy több nagyobb mű is készül náluk, hiszen láthattuk már az új Kingdom Hearts és a Final Fantasy XVI-ot is, ám a 25 éves FF VII eseményre azért több újdonságot is tartogattak számunkra.
A Final Fantasy VII Remake kiadása minden kétséget kizáróan hatalmas siker lett, Cloud Strife történetének újrafeldolgozására viszont epizódok formájában kerül sor, egyelőre csak az első rész jelent meg PlayStation konzolokra és PC-re.
A PC-s kiadás eddig csak Epic Games Store-on volt elérhető, de ennek vége, ugyanis már meg is érkezett a Remake Integrade Steames változata. A megjelenés alkalmából egy ideig olcsóbban lehet begyűjteni, de az erős valutánknak hála így is 22 000 forintba kerül és ez valószínűleg minden nappal egyre csak drágább lesz.
Ha viszont már új platformra látogat el a Remake, akkor itt volt az ideje a folytatások bejelentésének is. A Final Fantasy VII REBIRTH ott veszi fel a fonalat, ahol az első rész abbamaradt, ám szó sincs kapkodásról jövő télre várhatjuk csak az új epizódot, nem hamarabb. Az utolsó rész, munkálatai viszont már megkezdődtek, a Revengeance-ről viszont nem tudni, hogy melyik évre várható. A Rebirth ráadásul PlayStation 5 exkluzívnak ígérkezik, ám reméljük, az elődjéhez hasonlóan csak ideiglenes állapotról lesz szó.
Még PlayStation Portable-re jelent meg 2007-ben a Final Fantasy előzményjátéka, a Crisis Core. A játék alapvetően egy akció RPG volt, ami a Zack Fair, másodosztályú SOLDIER történetét dolgozta fel és 5 évvel játszódott Cloud cselekményei előtt. Érdekes módon a játék sosem jelent meg a PSP-n kívül más platformra, így a most bejelentett Crisis Core –Final Fantasy VII– REUNION sokaknak lesz újdonság.
A játékmenetet is megmutató videóból látható, hogy az akció továbbra is fontos szerepet játszik és minden egyedi dolog, mint például a slotrendszer is megmaradt.
„Élvezd a még szebb és hozzáférhetőbb Crisis Core-t, ami sokkal több, mint egy szimpla HD remaster” nyilatkozták a készítők.
A videó végén viszont meglepő módon nem látunk Epic Games Store exkluzivitást, sőt, PlayStation 4-re, PlayStation 5-re, Nintendo Switch-re, Xbox Series X/S-re, Xbox One-ra és még Steamre is megérkezik majd télen.