Shop menü

VALÓJÁBAN INGYEN KAPHATTA A HIGHGUARD A THE GAME AWARDS KÉPERNYŐIDŐT

Hamar elterjedt a bizonyítatlan pletyka, miszerint a Highguard csapata egy millió dollárt is fizetett a képernyőidőért, holott Geoff Keighley már tavalyelőtt elmondta, hogy ingyen időt biztosít a kisebb csapatoknak.
Török Roland
Török Roland
Valójában ingyen kaphatta a Highguard a The Game Awards képernyőidőt

A The Game Awards előtt elterjedt a híre, hogy a korábbi évekhez hasonlóan pusztítóan drága volt egy fél perces reklámspot is az eseményen.

Ahhoz, hogy valaki a díjátadó közben lejátszhassa a trailerét, több százezer dollárt is elkérhetett Geoff Keighley csapata. Valószínűleg licitálás alapján alakultak ki ezek az árak, hiszen minél többen hajlandóak sokat fizetni, annál jobban felmegy az ára a megjelenési lehetőségnek. 

Geoff Keighley már tavalyelőtt kijelentette, hogy vannak olyan indie csapatok, akiknek ingyen ajánlanak képernyőidőt, ezzel segítve az alacsony költségvetéssel rendelkező csapatokat. Ez idén sem volt másként. A The Game Awards legutolsó videója azonban sokak számára hatalmas csalódás volt.

A Highguard közvetlenül a Clair Obscure fődíja után mutatkozott be, azzal a felirattal, hogy a Titanfall és Apex Legends készítőinek legújabb játéka. Hamar kiderült azonban, hogy ez nem egy Titanfall 3, hanem egy újabb ingyenes lövölde.

A játékból nem sokat láthattunk, csak egy stilizált két és fél perces trailert, de a játékosok kicsit megkésve, de elkezdte cancellelni a címet, vagyis beállítani Concord 2-nek. 

A játék az első napon még nem volt teljesen menthetetlen, a megjelent trailer alatt még alacsony számban voltak megtalálhatóak a negatív kommentek és visszajelzések. A véleményvezérek viszont tömegesen jelentették ki Concord 2-nek, így egyfajta trendvonatra felülve a játékot hamar elkönyvelték egy bukott címnek. Nagy különbség azonban, hogy míg a Concord esetében volt lehetőség kipróbálnunk a játékot a béta tesztek során, és úgy megítélni, hogy egy vacak, élvezhetetlen címről van szó, addig a Highguard esetében ezek a vélemények egyetlen videó alapján születtek.

A kommentelők nagy része azért is húzta le a címet, mert legalább 1 millió dollárra saccolták a reklámspot költségét, hogy így vezessék meg a játékosokat. A véleményvezérek azonban hatalmas nézettséget generáltak azzal, hogy lehúzták a játékot, ez pedig odaáig fajult, hogy a fejlesztők egy kukkot nem szólnak azóta sem, hogy a játék bejelentésre került. Olyannyira nem, hogy se egy új képet, se egy új videót nem publikáltak és magyarázatot sem adtak a The Game Awards eseményekre. Mindezt úgy, hogy a játék egy héten belül már meg is jelenik.

A hírek szerint azonban Geoff Keighley nem kért semmi pénzt a Wildlight Entertainmenttől, egyszerűen tetszett neki annyira a játék, hogy felajánlotta a műsor végét nekik. A játékosok nem nagyon hiszik el ezeket a híreket, a véleményvezérek szavát ismételve szerintük ez hazugság és béna magyarázkodás.

Reméljük, hogy amikor a játék megjelenik és tényleg jó, akkor tudja majd ezt bizonyítani, és nem veszítünk el egy újabb jó játékot, mert divatból cancel kultúra áldozata lesz. Amennyiben nem megfelelő a játék minősége és szórakoztató faktora, akkor az is csak a megjelenés után derülhet ki, így érdemes legalább egy esélyt adni a címnek.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére