A BYD hatalmas tempót diktál a villanyautózás terén, a vállalat több márkanév alatt ontja magából a különböző modelleket, és ezekkel már nemcsak Kínában, hanem nemzetközi szinten is komoly sikereket ér el. Gyárakat épít már Európában is, a lokális központja Magyarországon lesz, és most pedig arra gyúr, hogy egy teljesítményrekorder autóval rukkoljon elő.
A Yangwang U9-et már korábban bemutatta a BYD, az autózás iránt érdeklődő olvasóink valószínűleg találkoztak már ezzel a hiperautóval. Arról a modellről van szó, ami képes akár ugrani is, hála a speciális futóművének, ami teljes mértékben elektronikusan vezérelt. Alapból ez a jármű nagyjából 1300 lóerős teljesítményre képes, és 2,36 mp alatt gyorsul álló helyzetből 100 km/h-s sebességre, ami igencsak tekintélyt parancsló.
Azonban a jelek szerint a BYD nem elégedett meg azzal a teljesítménnyel és menetdinamikával, amit a Yangwang U9 alapból fel tud mutatni, pedig a jármű már így is képes volt versenyautókat megszégyenítő tempót diktálni különböző pályákon. De a fejlesztők már dolgoznak a Yangwang U9 Track Edition változaton, ami a legfrissebb információk szerint egészen elképesztő hajtáslánccal lesz felvértezve. A most megismert számok alapján az lehet a célja a BYD-nak, hogy szó szerint minden rekordot képes legyen megdönteni, még a Rimac ellen is magabiztosan szálhat versenybe.
A kínai szabályozó hatáságnak, az MIIT-nak (Ministry of Industry and Information Technology) benyújtott dokumentumok szerint 3019 lóerős teljesítményt vonultat majd fel a Yangwang U9 speciális kiadása. A jármű kereskedelmi forgalomban kapható lesz.
Úgy tudjuk, hogy a hipersportkocsi mindegyik kerekét egy teljesen önálló, 555 kW-os teljesítményű motor hajtja majd, így jön össze a 2220 kW, vagyis 3019 lóerő. A megjelent dokumentumok szerint hivatalosan 350 km/h lesz a jármű csúcssebessége, miközben ennél egészen biztos, hogy jóval gyorsabban is haladhatna. Ilyen teljesítmény mellett valószínűleg a 400 km/h-s tempó átlépése sem okozna gondot a számára. Egy korábbi teszt alkalmával a Nürburgringen egy Yangwang U9 már elérte a 391,94 km/h-s tempót tavaly, és 7:17.90-es időt futott.
Vannak képeink is a Yangwang U9 Track Editionről, ezek alapján az autó többnyire megtartja az eredeti dizájnt, de lesznek kisebb-nagyobb módosítások az aerodinamikai elemek tekintetében. Jóval nagyobb leszorítóerő elérésére lesz képes a hiperautó az új köntösben, és ebben komoly szerepe lesz a hatalmas, hattyúnyakad hátsó szárnynak. Hasonlót láthatnak az érdeklődők például a Porsche 911 GT3 RS-en is, ami ugyancsak elsősorban pályaautózásra termett, mint ahogy a Yangwang U9 Track Edition is. Tele van a jármű karbon elemekkel, a szárny mellett a tető és a légterelők egy része is szénszálas erősítésű anyagból készült.
Itt is biztosított a DiSus-X rendszert használó futómű, melynek köszönhetően defekt esetén akár 3 kerékkel is irányítható marad az autó. Az U9 Track Edition teljes tömege 2630 kg, könnyűnek semmi esetre sem nevezhető. A beltérben a legtöbb dolog változatlanul maradt, ami azt jelenti, hogy nem pakolták ki a járművet a tömegcsökkentés érdekében. Egy 80 kWh-s akkumulátor került a padlóba, ami 450 km-es hatótáv elérését teszi lehetővé. Tölteni akár 500 kW-tal lehet az akkumulátorcsomagot, ennek köszönhetően 30-ról 80 százalékra képes lesz feltölteni mindössze 10 perc leforgása alatt.
Arról nem szólt a fáma hogy a Yangwang U9 Track Edition mennyibe fog kerülni Kínában, és hogy elérhető lesz-e más piacokon. A bevezetésre a következő hetekben, hónapokban kerülhet sor.