Rengeteg alkalmazást fejleszt a Google az Androiddal párhuzamosan, ott van például a Messages app, amely gőzerővel terjeszti egyebek mellett az RCS szabványa szerint biztosított csevegési lehetőséget is. Az RCS révén rengeteg tartalom osztható meg kényelmesen, ideális esetben még videót is lehet továbbítani. Most pedig arra gyúr a Google, hogy ezt és a képküldési lehetőséget SMS/MMS alapon is megoldja kiváló minőség biztosítása mellett.
A Google Messages nagyon jó funkcionalitással szolgál, és komoly fejlesztői munka áll mögötte, de csodára természetesen nem képes, szóval közvetlenül képtelen lenne egy SMS-ben videót küldeni, de MMS-ben sem tudná megtartani a multimédiás tartalmaknak a minőségét megtartani. A vállalat egy ismert trükkhöz folyamodna annak érdekében, hogy ez működhessen. Összekötheti a Messages alkalmazását a Google Fotókkal.
Mint az ismeretes, a Google a Gmail esetében már hosszú ideje csinálja azt, hogy a 25 MB-nál nagyobb csatolmányok esetében magától felajánlja a felhasználók számára, hogy feltölti az adott képet vagy videót a Google Fotókra. Majd lényegében ennek a hivatkozását küldi tovább a szolgáltatás, csak beágyazott formában. Most pedig úgy tűnik, hogy hasonló megoldáshoz folyamodik majd a Google Messages esetében is a keresőóriás.
Az alkalmazás 10.4-es béta verziójában már megfigyelhető egy új lehetőség a beállításokban. Ez a „Google Photos: Share sharper clarity video in text (SMS/MMS)” címen fut, és pontosan azt teszi lehetővé, amit ígér. Megoszthatnak az emberek bárkivel egyszerű SMS-ben vagy MMS-ben akár magas minőségű videókat is. Ehhez pedig a cím alapján a Google Fotókat használja a szolgáltatás.
A lehető legjobb élmény biztosítása érdekében a Google Messages úgy oldhatja majd ezt meg, hogy igazából a hivatkozást nem is lehet majd látni. Be lesz ágyazva az üzenet hátterébe, és a felhasználó úgy fogja látni az SMS-ben érkezett magas felbontású videót, mintha az csak szimplán RCS-t használva érkezett volna a készülékre. Rögtön meg is lehet majd nyitni a Messages applikáción belül, nem kell majd linket megnyitva átlépni a Google Fotókba, vagy rosszabb esetben a böngészőbe – ha nincs telepítve a Fotók szolgáltatás.
Ezáltal azok is jobb felhasználói élményben részesülhetnek az Android alapértelmezett üzenetküldő szolgáltatásának használata során, akiknél nincs biztosítva az RCS támogatás. Így nem kell majd az MMS-ben küldött rossz minőségű videókkal sem foglalkozni. Persze ahhoz, hogy ez megfelelően működjön, elengedhetetlen lesz az online kapcsolódás biztosítása.
A Google folyamatosan azon van, hogy a lehető legtöbbet hozzon ki a rendelkezésére álló technológiákból, amellett, hogy igazából igyekezik a modern megoldásoknak az alapjait is lerakni. Az viszont még kérdéses, hogy ez a fejlesztés például hogyan működik majd olyankor, amikor valaki például iOS rendszerű mobilt használó embernek próbál majd magas minőségű videót továbbítani SMS/MMS-ben.