Az elmúlt években a Realme a piac stabil és megbízható szereplője lett az ár-érték arányban remekelő mobiltelefonjai révén. A Realme GT 7 és Realme GT 7 Pro modellek nálunk is megvásárolhatók, bízunk abban, hogy a Realme GT 8 sorozat tagjaival is ugyanez lesz a helyzet, de egyelőre még csak Kínában debütáltak az eszközök.
A friss eszközök nagyon hasonló felépítéssel rendelkeznek, a főbb eltérések a kamerára és a teljesítményre összpontosulnak. 6,79 colos képernyőket foglalnak keretbe a készülékek, LTPO OLED egységeket használnak 10 bites színmélységgel, Dolby Vision támogatással, 144 Hz-es üzemmel, és akár 4000 nites fényerővel. Fontos még azt kiemelni, hogy a felbontás 3136 x 1440 képpontos mindkét esetben, tehát az élességre biztosan nem lehet panasz, 508 PPI-s pixelsűrűséget kapnak a vásárlók.
Már az Android 16 operációs rendszerrel állnak rajthoz a masinák, ami mindenképpen egy örömteli hír, és azt is kijelentette a gyártó, hogy legalább 4 főverziós Android frissítésben fognak részesülni. A Realme UI 7.0 grafikus felhasználói felületet kapják a vásárlók a Realme GT 8 párossal, ami a ColorOS rokonságából származik különböző szoftveres extrákkal megtoldva.
Önarcképek készítésére, szelfivideózásra a Realme GT 8 Pro lesz a jobb választás, az ugyanis egy 32 megapixeles kamerával lépett a színre, míg a Realme GT 8-nak csak egy 16 MPixeles szenzorral szerelt képalkotó jutott a frontjára. Mindkét kamera egy apró lyukon keresztül tekint majd a felhasználókra.
A Realme GT 8 széria nagy újítása a kamerák terén, hogy megérkezett a Ricoh, és a kollaborációval egy sor extra lehetőséget kapnak majd a vásárlók. Ezekkel a plusz funkciókkal egy különálló hírben részletesen foglalkoztunk. A GT 8 Pro további érdekessége még, hogy a sokak által utált kamerasziget testreszabható lett, és a Realme azt akarja elérni, hogy erre dizájnelemként tekintsenek a felhasználók. Még azt is lehetővé teszi a cég, hogy a lelkes felhasználók saját kameratakarót tervezzenek, ehhez kiadta szükséges fájlokat, a végeredmény pedig 3D nyomtatóval állítható elő saját részre.
A készülékek ugyanazt a főkamerát használják, egy 50 MPixeles, 1/1,56 colos szenzorra építkeznek, ami optikai stabilizátoros lencserendszerrel jár együtt, és F/1.8-as rekeszérték jellemzi még a lencserendszert. A Realme friss sikervárományosai gondoskodnak a 8K Ultra HD videózási lehetőség biztosításáról is, miközben 4K120 minőséget is támogatnak, így Ultra HD lassított videók is rögzíthetők velük. A Realme GT 8 Pro esetén még Dolby Vision és 10 bites LOG felvételi lehetőség is adott.
A Realme GT 8-nál a zoomolásra egy 50 megapixeles kamera szolgál, ami periszkópos lencserendszert használ 3,5-szeres közelítést lehetővé téve az elsődleges képalkotóhoz képest. A Realme GT 8 Pro ezzel szemben már 200 MPixeles szenzorral (1/1,56”) dolgozik, de csak 3-szoros optikai zoomot nyújt, szenzorzoom révén oldja meg a távolabbi témák jobb minőségű megörökítését. Az ultraszéles látószögű kamera az olcsóbb mobilnál 8 MPixeles szenzort kapott, a drágább testvérének viszont már egy 50 megapixeles érzékelő jutott erre a célra is.
A tempóra egyik esetben sem lehet majd panasz, a Realme GT 8 Pro már megkapta a Snapdragon 8 Elite Gen 5 rendszerchipet, és még a spórolósabb Realme GT 8 is a Snapdragon 8 Elite egységet kapta meg az előző évből. A hibátlan tempóra itt már főleg azért lesz szükség, hogy a különböző mesterséges intelligencia extrákat akár helyben is képesek legyen futtatni az okostelefonok. A Realme tervezői a hatékony hűtésről is gondoskodtak, hogy a hosszas játék vagy a tartós videózást is gond nélkül viseljék a vasak.
A Realme alaphangon 12 GB RAM-mal kínálja a GT 8 modelleket, de lesz 16 GB-os verziója is ezeknek. A tárhely tekintetében sincs differencia, 256 vagy 512 GB-tal, de akár még 1 TB-tal is hozzá lehet majd jutni a versenyzőkhöz – ez utóbbi már főleg a tartalomgyártók számára lehet érdekes.
A kapcsolati lehetőségek lajstromát az 5G mobil hálózati támogatást nyitja meg, ami a Sub-6 tartományra helyezi a fókuszt. Emellett biztosítanak még az újdonságok Wi-Fi 7 támogatást, valamint Bluetooth 6 modult is. Lehet őket használni mobilfizetésre az NFC chip meglétének köszönhetően, ami minden irányból működni fog a fejlett antennadizájn révén. Az A-GPS vevő sem hiányzik a készülékekből, mint ahogy infra porttal is rendelkeznek. Dual-SIM támogatás is adott, persze csak DSDS módban.
8,2 milliméter vastag testet öltöttek a mobilok, és 209 gramm lett a Realme GT 8, a GT8 Pro pedig 214 grammot nyom. Üveg és bőrhatású hátlappal is megvásárolható majd a gépek, az anyaghasználat a színváltozaton múlik. Tervezők gondoskodtak arról, hogy IP69 tanúsítványt is szerezni tudjanak a gépek, kiváló szigeteléssel rendelkeznek, ennek köszönhetően 2 méter mély vízben is bírni fogják legalább 30 percig. Remek hír az is, hogy ultrahangos az ujjlenyomat-olvasója a készülékeknek, ami korábban még csak a prémium zászlóshajók sajátossága volt.
Hatalmas, 7000 milliamperórás kapacitású akkumulátoroknak adnak otthont a szerkezetek, ennek köszönhetően akkor is elmennek majd két napig, ha intenzív igénybevételnek lesznek kitéve. A nagy energiasűrűséget lehetővé tevő szilícium-karbid technológiának köszönhető a fejlődés ezen a téren. Tölteni a GT 8 Pro modellt akár 120 wattal is lehet majd, miközben a GT 8 esetén maximum 100 wattal lehet majd számolni, de panaszra így sem lesz ok. Az már fájóbb, hogy a GT 8 vásárlóknak a vezeték nélküli töltés lehetőségéről le kell mondani, miközben a GT 8 Pro még erre is 50 W mellett nyújt lehetőséget.
A Realme GT 8 nagyon olcsón, 2900 jüantól megvásárolható lesz, ami átszámítva mindössze 137 ezer forintot jelent pillanatnyilag – ezért a pénzért a 12/256 GB-os modell üti a vásárlók markát. A Realme GT 8 Pro is elképesztően jó ajánlat ahhoz képest, hogy már a topkategóriás chipet hozza el a vásárlóknak, és így került 4000 jüanba (189 ezer forint) 12 GB RAM-mal és 256 GB tárhellyel. Persze arra nem érdemes számítani, hogy az európai bevezetést is ilyen jó árak mellett fogja megejteni a Realme.