Shop menü

KÖZKÍVÁNATRA INDUL A YOUTUBE ÜZENETKÜLDŐJÉNEK GLOBÁLIS BEVEZETÉSE

Egyszerűen tudják majd a felhasználók a YouTube-on belül megosztani egymással az érdekes, izgalmas vagy éppen vicces videókat.
Szécsi Dániel (DemonDani)
Szécsi Dániel (DemonDani)
Közkívánatra indul a YouTube üzenetküldőjének globális bevezetése

Az utóbbi években egyre több helyen jelentek meg közösségi média funkciók, olyan felületeken is utat törtek, ahol korábban soha nem gondoltuk volna. Például már a Spotify-nak is vannak a közösséget erősítő funkciói, a Google Keresőben jönnek a teljesen új profiloldalak, most pedig a YouTube került terítékre ilyen újítás miatt. 

Tavaly novemberben kezdte tesztelni a YouTube a mobilos alkalmazásban az üzenetküldés lehetőségét, és most eldőlt, hogy indulhat a globális bevezetés mindenki számára. A magyarok egy része már eléri ezt a lehetőséget, mivel korábban a cég hazánkat is becsatornázott a tesztelésbe. 

Az új lehetőség a videók megosztása során azonnal felül ki van emelve, csak ki kell választani a kívánt kapcsolatot, és már küldhető is az üzenet az értékes tartalommal. Minden más külső megosztási lehetőséget alulra pakol át a YouTube, megteremtve ezzel az új prioritást. A videókat lehet az elejétől küldeni vagy időbélyeggel is, erre van egy kapcsoló a küldési lapon. 

A YouTube csevegő funkciója még a reklámok megosztását is lehetővé teszi. Ebből a szempontból nem válogatós, de miért is éppen a hirdetések terjesztésének szabna gátat a platform? Mégiscsak ebből van a legtöbb bevétele. 

Összességében rendkívül fapados módon valósította meg a beszélgetési, megosztási lehetőséget a vállalat. A jövőben elképzelhető, hogy majd szép lassan fejlődésnek fog indulni, de egyelőre ez egy “célszerszám”. Itt nincsen lehetőség matricákat vagy GIF-eket küldözni egymásnak, vagy éppen fotókat megosztani. Tényleg a videók gyors küldése van a fókuszban, illetve ki lehet beszélni a látottakat másokkal. 

Galéria megnyitása

Extra funkcióként említhető, hogy azonnal meg lehet tekinteni a beszélgetőpartner YouTube csatornáját. Ezen felül a bejövő üzenetekre lehet “válaszolni” reakciókkal, néhány alap reakcióból lehet válogatni, egyedi opció nincs ezen a fronton. Illetve az üzenetek vissza is vonhatók mindenkinél, ha rossz videót küld el az ember, vagy esetleg átgondolja egy-egy tartalomra adott válaszát.

Galéria megnyitása

Az üzeneteket az értesítési lapon lehet előhívni, itt tekinthetőek meg az előzmények is, tehát jelenleg még külön gomb sem jár az üzenetküldő funkció számára. Csoportos csevegésről sem érdemes álmodni egyelőre, sőt mi több, mások hozzászólásait sem lehet megosztani így, pedig egyébként ezek elküldhetőek külső alkalmazásokon keresztül a barátok számára. 

Korábban volt már üzenetküldési lehetőség a YouTube-on, de az érdektelenségre hivatkozva a cég felszámolta, most pedig azzal magyarázza a visszavezetését, hogy ez volt az egyik legtöbbször kért fejlesztés a felhasználók részéről.

Kíváncsiak leszünk majd arra, hogy mekkora lesz valójában az érdeklődés az új lehetőség körül. Ha valóban bejön ez az embereknek, akkor valószínűleg több energiát fektet majd a fejlesztésbe a YouTube csapata, egy ideig viszont még maradhat a jelenleg nagyon egyszerű működési forma.

Hírlevél feliratkozás
A feliratkozással elfogadom a Felhasználási feltételeket és az Adatvédelmi nyilatkozatot.

Neked ajánljuk

    Tesztek

      Kapcsolódó cikkek

      Vissza az oldal tetejére